Zakupienie mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego – sprawdź, jak przejść przez ten proces

mieszkanie
Pragnąc wykupić mieszkanie, możemy zdecydować się na nabycie mieszkania z rynku pierwotnego bądź rynku wtórnego. Zarówno pierwsza jak i druga opcja ma swe wady i zalety, wobec tego warto dokładnie przemyśleć tą sprawę.

Jeżeli chodzi o przystępność mieszkań, to zarówno na rynku pierwotnym, jak także na rynku wtórnym odszukamy ich dużą ilość. Nowiuteńkie mieszkania powstają niezwykle błyskawicznie, agencje nieruchomości proponują dużo intrygujących propozycji mieszkań w rozlicznych lokalizacjach. Na rynku wtórnym także ich nie brak, bo mnóstwo osób sprzedaje swoje mieszkania, wobec tego także bez problemu odnajdziemy sporo atrakcyjnych ofert.

mieszkanie
Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwą wartością mieszkań z rynku pierwotnego jest to, iż są to mieszkania bezwarunkowo nowiusieńkie, w jakich nikt przenigdy jeszcze nie mieszkał. Nie posiadają one żadnych zniszczeń, nieestetycznych ścian itp., są to mieszkania nowiusieńkie i nieużywane, dlatego przedstawiają się ogromnie gustownie, modnie i oryginalnie. Nowe mieszkania (zobacz www.profbud.info/haven-house) z rynku pierwotnego są nierzadko również bardziej nowomodne od mieszkań starszego typu.

Jednakże, wybierając mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy jeszcze dużo włożyć w jego gruntowne wykończenie (łazienka, kuchnia) i umeblowanie co wiąże się z ogromnie ogromnymi sumptami. Mieszkania z rynku wtórnego są naturalnie wykończone, częstokroć są również sprzedawane z kompletnym lub częściowym umeblowaniem. Jeżeli posiadamy nieznaczny budżet na mieszkania Rzeszów, to lepszym rozwiązaniem naturalnie okażą się mieszkania z rynku wtórnego. Jeśli chodzi o opłatę, to wszystko jest zależne od metrażu, lokalizacji i wielu innych elementów. Mieszkania z rynku pierwotnego są w wielu przypadkach droższe, jednak nie jest to regułą.

Wskazane jest dobrze zastanowić się nad tym, jakie mieszkanie nas ciekawi i które aspekty są dla nas najistotniejsze. Przejrzyjmy także różnorodne propozycje – zerknij na stronę Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o – mieszkań z obu rynków oraz zastanówmy się, jakie bardziej nam odpowiadają. Pamiętajmy o tym, by decyzji o kupnie mieszkania przenigdy nie podejmować pospiesznie i nierozważnie.