Zaczaruj swój ogród nastrojowym oświetleniem.

Wszyscy wielbiciele powieści Frances Hodgson Burnett mieli z pewnością nie raz w ręku jedną z jej najpoczytniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Moment, w którym Mary znajduje przejście do opuszczonego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najbardziej wzruszających. Opis budzącej się przyrody, dzięki której ogród znowu staje się miejscem, w którym można rozkoszować się zdrowym powietrzem. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest także jego zagospodarowanie. Aby zmienić swój tajemniczy ogród na bajkowy ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.

ogród

Autor: www.elswar.pl
Źródło: www.elswar.pl

Lampa ogrodowa potrafi stworzyć należyty nastrój, zwłaszcza w letnie wieczory, kiedy wolniej zapada noc. Oświetlenie ogrodów to już rzecz powszednia przy każdym domu. Budując budynek czy projektując ogród (zobacz panele ogrodzeniowe Legnica) nie można zapomnieć o znalezieniu miejsca na lampy. Typów lamp jest wiele, że bez wysiłku każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od standardowych lamp przez stylowe kinkiety elewacyjne na latarniach na ścieżki ogrodowe skończywszy. Wszystkie one umożliwiają korzystanie z ogrodu po zmroku. Wieczorne przyjęcia na świeżym powietrzu będą znacznie lepiej zapamiętane przy świetle lampek ogrodowych niż gdyby miały trwać w sztucznym oświetleniu z salonu.

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL

Nowością są lampy ogrodowe led. Ich pozytywną cechą jest mniejszy pobór prądu, a co za tym idzie niższe rachunki. Są dostępne w każdym sklepie i zachwycają swoim swoją formą. Niezwykle podobają się lampy w postaci kryształowych bryłek. Bez względu na porę roku, są wyśmienitą ozdobą podjazdu i w sam raz komponują się z zielenią ogrodu. Z dystansu wyglądają niczym ogrodowe ozdoby.

Przy wyborze oświetlenia pamiętajmy jednak nie tylko o tym co ładne, ale także dbajmy o wykonanie. Lampy ogrodowe doświadczają różnych warunków temperatur i aby dobrze spełniały swoją funkcję, trzeba o nie właściwie zadbać.