Zabezpieczenia na budowie. O jakich kwestiach pamiętać w trakcie działań na placu budowy? Jak ochronić się przed wpadkami?

Kwestia zabezpieczeń na placu zwykle bywała zaniedbywana. W ostatnich latach regulacje unijne zrobiły sporo konkretnego w tej sprawie.

Przede wszystkim administratorzy wymagają wszelakich ochron pracowników i placu w celu, by po pierwsze otrzymać dotację lub po prostu nie narazić się na dotkliwe kary finansowe.
szkolenie

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Cały plac budowy musi być przede wszystkim obwiedziony przez ogrodzenia przemysłowe. Ochraniają one zatrudnionych przed niepowołanymi gośćmi i umożliwiają normalną i swobodną pracę. Wyznaczają także maksymalny zasięg, w jakim pracownicy w ramach obowiązków są w stanie się poruszać. Są to rzecz jasna jedynie ogrodzenia tymczasowe i to, co właściciel zamontuje po skończeniu prac zależy już tylko i wyłącznie od niego. Jednak takie pomoce pojawiają się również w innych lokacjach. Podobnież sprawa wygląda przy okazji samej zabudowy wewnątrz. Wszystkie ważniejsze miejsca powinny być otoczone w widoczny sposób.

Czy to biało-czerwoną taśmą czy za pomocą ogrodzenia przemysłowe. Oprócz tego wszystkich pracowników trzeba uposażyć w kaski oraz odpowiednie buty.

Podoba Ci się ten artykuł?! To przejdź do oferty wyroby z poliuretanu, by zapoznać się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

W zależności od rodzaju pracy także ważna może być odzież. Odpowiednie przystrojenie się daje możliwość komfortowej roboty bez szans na zranienia. Tak samo sprawa wygląda z zabezpieczeniem pracy na wysokościach. Odpowiednio zamontowane rusztowanie to nie tylko bezpieczeństwo dla pracownika na górze, ale również dla tych poniżej- link referencyjny.

Oczywiście po ukończeniu prac należy całość ogrodzenia tymczasowe usunąć, ale jeśli zrobi się to umiejętnie, to mogą być one użyte jeszcze kilka razy przy kolejnej budowie.
Nie zapomnijmy, że bezpieczeństwo musi stać się osobistym celem głównym. Bez niego nie ma co liczyć, iż pracownicy się dla nas poświęcą.