Z jakiego powodu klimatyzacja biurowa jest tak istotna?

W sytuacji, gdy mamy w planach zakup klimatyzacji biurowej, musimy brać pod uwagę kilka kwestii. Chodzi m.in. o to, ile miejsc ma być klimatyzowane, jak usytuowane są kolejne pokoje, ile ludzi przebywa w takim pomieszczeniu, czy wreszcie jakiego rodzaju sprzęty emitują najwięcej ciepła.

Chodzi tu o kserokopiarki, laptopy lub drukarki. Ważne jest również to, gdzie moglibyśmy zamontować odpowiedni klimatyzator do biura i to, czy mamy miejsce do powieszenia lub ustawienia generatora. Tak jak w wypadku lokali prywatnych, tak i klimatyzatory biurowe zazwyczaj instalowane są na ścianie, choć w nowszym budownictwie tworzonym wyłącznie na biura, wykorzystuje się urządzenia przypodłogowe albo kanałowe. Jeżeli chodzi jednak o narzędzia ścienne, to zależnie od mocy chłodniczej, mogłyby mieć one Rozmiary od 80 do 100 centymetrów szerokości, 28 cm wysokości i mogą odstawać od powierzchni muru na około 20 centymetrów.

system

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Możemy zatem przetestować, czy dysponujemy właściwą ilością miejsca , aby zamontować tego typu urządzenie i czy posiadamy gdzie powiesić agregat zewnętrzny. Jeżeli posiadamy dużo miejsca w lokalu, to moglibyśmy namyśleć się nad wykorzystaniem urządzeń typu multi split. To najlepsze rozwiązanie w okoliczności, gdy nie posiadamy za wiele miejsca na zamontowanie dużej ilości generatorów.

Jeżeli uważasz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://ocieplaniepianapur.pl/nasze-uslugi/ocieplanie-poddaszy-krakow/), gdzie znajdziesz dokładne opracowania zagadnień – odsyłacz jest tu.

Do pojedynczego generatora przyłącza się w takiej sytuacji przykładowo dowolne 3 jednostki wewnętrzne, przy czym dowolna z nich może być osobno sterowana.

Każdy użytkownik może ustawić jakąkolwiek temperaturę, siłę nawiewu oraz kąt nadmuchu powietrza. Istnieją również klimatyzatory kasetonowe, które ze względu na budowę są bardzo popularne w pomieszczeniach, w jakich wykorzystano podwieszany sufit.