Z jakich desek można ułożyć drewniany taras oraz jak o niego dbać?

Często taras z drewna jest miejscem spędzania wolnych dni oraz urządzania spotkań z przyjaciółmi. Tarasowe deski są bardzo piękne i w przeciwieństwie do terakoty są cieplejsze i odporne na mróz. Poza tym są antypoślizgowe.
Wykonany z drewna taras, kiedy jest zrobiony starannie ze specjalistycznych gatunków drewna oraz z zachowaniem wszystkich reguł właściwego montowania, może przetrwać dziesiątki lat.

Bieżąca pielęgnacja tego typu tarasu jest bardzo tania oraz prosta. Ciemny taras możemy wykonać z desek z drzewa egzotycznego albo z desek wykonanych z termodrewna. Jasny taras może powstać z desek z drewna syberyjskiego lub co poniektórych gatunków egzotycznego drzewa np. modrzew syberyjski, dąb czy badi. Przy wyborze desek tarasowych należy wziąć także pod uwagę jej solidność. Deska tarasowa o największej wytrzymałości zalicza się do kategorii PREMIUM Plus. Są to deski z takich gatunków drewna jak massaranduba czy termojesion.

ceny gazu

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli interesują Cię tarasy drewniane Wrocław jest miastem, gdzie odnajdziesz odpowiednie deski na taras, jakie zostaną przywiezione do twojego domu w gotowej formie do montowania. Są one w odpowiedni sposób wysuszone. Niektóre deski dodatkowo sa zapakowywane w ochronne foliowe opakowania. Na 1m2 tarasu potrzebne będzie mniej więcej siedem metrów bieżących deski tarasowej. Do kupienia jest dzisiaj dużo gatunków drzew europejskich i tropikalnych. Dowolna z desek posiada swoje cechy fizyczne. Gatunki egzotyczne zazwyczaj pochodzą z bardzo odległych terenów globu oraz różnią się między sobą charakterystyką oraz wyglądem. Deski z drzewa egzotycznego bardzo często muszą odbyć długą podróż morską nim będą ułożone na tarasie. Podczas morskiego transportu oraz przechowywania, często może dojść do zabrudzenia desek, z tego też powodu przed układaniem ich i malowaniem, trzeba je dokładnie umyć.Niezbędny będzie do tego celu specjalny środek.

Gdy już taras będzie ułożony, trzeba go stosownie pielęgnować. W celu usunięcia piasku czy też liści należy zastosować ciepłą wodę zmieszaną ze środkiem przeznaczonym do pielęgnacji tarasu.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie następny tekst – a w nim kompleksowa informacja (http://miloapart.pl/apartamenty) na podobny temat. Zajrzyj obowiązkowo i życzymy miłej lektury.

Do czyszczenia zabrudzeń mocniejszych trzeba użyć szczególnego żelu do likwidacji szarości z drewna.