Wykończenie mieszkania – płytki wykorzystywane na zewnątrz

images
Gdy już podjęliśmy decyzję o budowie dużego domu z tarasem, czas pamiętać o detalach. Czym się kierować, wybierając wielkość i kolor płytek zewnętrznych? U kogo szukać rady, aby wiosną nie martwić się brzydkimi rysami?

Drewno ogrodowe Bruk-Bet
Autor: Bruk-Bet
Źródło: Bruk-Bet
Wiadomo, że przy planach tarasu wybór płytek jest sprawą kluczową. Z jednej strony istotne, by materiały stosowane do jej wykładania współgrały z założeniami architekta, z drugiej zaś – by wszystko komponowało się z tym, co dookoła. Trzeba zauważyć, że do wykorzystania mamy mnóstwo materiałów – m.in. płyty tarasowe kamienne, drewniane, klinkierowe, sztuczne i ceramiczne, płytki z betonu udające kamień (www.kohut-kamien.pl/) lub kostkę brukową.

Kupujemy płytki zewnętrznePierwszą sprawą zanim zrobimy zakupy jest upewnienie się, że liczy się nie tylko estetyka. Płytki tarasowe muszą odznaczać się również niezwykłą wytrzymałością na mróz i wilgoć, dodatkowo maja być wytrzymałe i niewymagające w utrzymaniu. Dobrze jest też poznać o ich antypoślizgową powłokę. Aby zapobiec pękaniu tego typu płytek należy zwrócić uwagę na te typy, wyróżniające się niedużą porowatością. Dzięki temu takie płyty nie chłoną wilgoci w takim stopniu, że w przypadku ujemnej temperatury, byłyby narażone na pękanie.

Rodzaje płyt tarasowych
Przeglądając asortyment sklepów, bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że wybór nie jest aż tak trudny. Okazuje się, że popularnych jest tylko kilka rodzajów płytek i to z nich należy wybrać.
Płyty tarasowe z betonu różnią się wyjątkową wytrzymałością – są również niepodatne na ścieranie – i da sie je dostać w najróżniejszych kolorach. Ich mankamentem jest łatwe brudzenie, któremy można przeciwdziałać, kupując skuteczne impregnaty.

Płytki klinkierowe są naprawdę trwałe i szczególnie odporne na działanie czynników atmosferycznych – włączając w to promienie UV. Co ciekawe każdy może je nabyć w matowym wydaniu.

Gres dostępny w daje pewność, że nie nabierze się wodą jak inne płyty. To sprawia, że jest odporny na ścieranie i mróz. Jak sama nazwa wskazuje, kupimy go w gładkiej strukturze. Oprócz tego jest także wersja chropowata.