Wykaz największych zalet nowoczesnych laśm ledowych, przykładowe metody na ich wykorzystanie.

Taśma LED
Jeszcze do niedawna podstawowym wykorzystanie diod były urządzenia elektroniczne – większość z nas zapewne będzie pamiętać czerwone albo zielone światełka w najróżniejszych urządzeniach. Potem ktoś wpadł na pomysł, że wiele niewielkich diod można połączyć w jeden długi pasek i tym sposobem w sprzedaży zaczęły się pojawiać taśmy led.

Taśmy LED
Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Jak wybrać taśmy led?

Obecnie taśmy led są bardzo powszechnie używane w technice oświetleniowej. Dzięki swoim właściwościom można je użyć w licznych zastosowaniach, nawet tam gdzie pozostałe źródła światła zupełnie by się nie sprawdziły. Najważniejszą zaletą diod led jest to, że mają dużą elastyczność. Przeciętna taśma ma szerokość od kilku do kilkunastu milimetrów, i w pewnych odstępach rozmieszczone są na niej nieduże diody. Każda z nich tak naprawdę składa się z trzech niezależnych kolorów, czyli zielonego, czerwonego i niebieskiego, i każdym z nich da się zupełnie niezależnie sterować. Wykorzystywany jest do tego celu odpowiedni sterownik, który załącza w razie potrzeby poszczególne części diody.

Diody LED zasilane są przy pomocy specjalnych zasilaczy o napięciu kilkunastu volt. Zastosowanie niezależnego układu zasilającego sprawia, że są bardzo bezpieczne w użyciu, nie będzie w nich niebezpieczeństwa porażenia, jak przy tradycyjnych układach oświetlenia. Poza tym diody te są bardzo ekonomiczne, zużycie przez nie energii jest dużo niższe niż klasycznych żarówek, co ma spory wpływ na wysokość opłat za prąd.

Taśma Led rgb 5050
Obecnie w sklepach jest ogromna różnorodność taśm, różniących się jasnością, kolorem i pozostałymi parametrami. Niektóre ich rodzaje są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych, więc świetnie będą się nadawać do pracy poza domem, niektórzy wykorzystują je nawet w charakterze oświetlenia choinkowego. Inne rodzaje, przykładowo taśma led rgb 5050 bardzo dobrze sprawdzają się w oświetleniu sufitów albo szafek. Ten rodzaj taśmy ma dodatkowy samoprzylepny pasek, dzięki któremu można je przymocować do niemal każdej powierzchni, bez najmniejszego problemu można je też docinać na dowolne wymiary. Zweryfikuj dodatkowe informacje www