Wybudowanie kominka oprócz jedynego w swoim rodzaju nastroju, to również pewne problemy.

vintage
Kominek jest dla użytkowników najlepszy symbol ogniska domowego. Przy kominku, bardzo często w centralnej części salonu, jego mieszkańcy spędzają najwięcej czasu.

vintage
Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Przy kominku przysiadają zakochani, gdyż daje niezwykły romantyczny nastrój. Rozgrzewa i rozpala najmocniej zmarznięte serca i dłonie. Warto jednak pamiętać o tym, że kominek to nie tylko poetyczne miejsce randek. Jest on też wspaniałym i powszechnym źródłem ogrzewania w całym domu.
Stawiając dom, jeżeli tylko mamy możliwości takie, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. Oczywiście, jeśli decydujemy się na kominek warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Często kominek jest nieużywany, ponieważ domownicy niezbyt dokładnie zastanowili się nad jego budową, a wady jego istnienia przerosły korzyści.

mieszkanie
Źródło: pixabay.com
Marzenie to może jednak w każdej chwili przestać istnieć kiedy szkło kominkowe nie wytrzyma działania temperatury. Kominkowe szyby w teorii potrafią przetrzymać bardzo wysoką temperaturę. Powinny także znieść spory nacisk. Podczas porządkowania szkło kominkowe nie jest w stanie sprostać uderzeniu. Kominek z pobitą szybą nie nadaje się do używania. Szybę musimy wstawić od nowa. Głównym składnikiem szkła okazuje się być dwutlenek krzemu SiO2. Im więcej tego związku, wtedy szkło jest bardziej odporne na temperaturę, składniki chemiczne a także stłuczenia przypadkowe.

Proces tworzenia tego typu szkła jest w każdym razie na tyle wartościowy, że używa się go głównie do profesjonalnych celów, np. wytwarzania dużej jakości soczewek.