Współczesne apartamenty w stanie deweloperskim zazwyczaj nie posiadają ścian działowych — samodzielnie będziemy mogli je wybudować

Obecnie deweloperzy czasami decydują się na zostawienie decyzji mieszkańcom, gdzie mieliby ochotę postawić ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że pragniemy nabyć 70-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper poinformuje nas tylko o tym, w którym miejscu będzie łazienka i przyłącza wody w kuchni. Z projektu również dowiemy się, gdzie będą okna oraz drzwi do mieszkania. I to by było na tyle. O całej reszcie będziemy mogli zdecydować samodzielnie. Jeśli mamy dzieci, to na pewno będziemy chcieli wydzielić dla nich ich własną przestrzeń.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na przedstawiony tutaj temat, to użyj serwisu (http://raba.com.pl/hurtownia-sanitarna/) zamieszczonych w zbliżonym materiale.

Razem czy osobno? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze na pewno od naszych latorośli. Jeśli zechcemy, to można postarać się też zagospodarować przestrzeń na schowek i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeżeli nie posiadamy dzieci, to możemy zdecydować się na wielką sypialnię i na przykład gabinet czy choćby pokój ćwiczeń (taką naszą domową salę fitness). Ściany można będzie ustawić tak, jak zechcemy. Z pewnością pomocny w wystroju będzie architekt lub designer wnętrz. O jego wsparcie muszą się najbardziej postarać ci, którzy nie znajdują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być wykonane z regipsu. Są one wówczas tanie i stosunkowo prosto się je stawia. Niestety dość mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie będziemy mogli także na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli pragniemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to powinniśmy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich stawianie potrwa dłużej, ale będzie idealna przez długi czas.