Właściwie zaprojektowane miejsce pracy jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia

Wszyscy, którzy siedzą przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zwykle z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed laptopem jest trudną próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do takiej pozycji. Zatem tendencja do prowadzenia siedzącego trybu życia z reguły odbija się na ludziach negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają mieć problemy z kręgosłupem i nawiedzają migreny. Wynika to z tego, że mają nieprzystosowane stanowisko pracy. W pracy z laptopem kluczowe wydaje się być krzesło. Musi być ono dobrze dopasowane do naszego wzrostu.

Jeśli podoba Ci się materiał, który w tym momencie czytasz, to zapewne zainteresuje Cię także ten portal. On również opisuje pokrewny temat.

Powinno mieć też w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wtedy czasami będziemy mogli oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy odpocząć naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być też odpowiednio wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I rzecz jasna powinno posiadać podłokietniki. Bez tego trudno określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Powinno również mieć silikonowe kółka. Powinny się lekko kręcić. Krzesło nie powinno topornie odsuwać się od biurka. Dlatego we wszystkich biurach najczęściej widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeśli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to powinniśmy zamówić podnóżek. Będzie to wtedy idealny komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez kłopotów pracować, a bóle pleców nie będą nam już dokuczać.