Większość Polaków marzy o tym, by wybudować swój dom — wówczas jednak niezbędny wydaje się być projekt

Robienie projektu swego domu może być wielką frajdą dla naszej rodziny.
Jest wielka grupa ludzi, którzy chcą mieć swój dom oraz ogród, by na przykład móc tam wychowywać dzieci albo by w spokoju żyć sobie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com

projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne, jakie są nasze powody, to nasze marzenie jest takie samo — dom. Jeśli pragniemy, by spełniał on wszelkie nasze wytyczne, to po prostu nie możemy zgodzić się na najmniejszy kompromis, a nim byłoby branie gotowego domu na osiedlu, gdzie wszystkie budynki wyglądają tak samo. Pewnym wyjściem jest zamówienie gotowego projektu oraz w ostateczności wprowadzanie do niego małych zmian. Może się to udać, jeżeli wyszukamy projekt prawie idealny. Jednakże przeglądanie setek projektów zajmie nam mnóstwo czasu. Można też iść do architekta i najnormalniej w świecie zlecić mu projekt. Pewnie pozwoli nam on przeglądnąć swe cenne portfolio. Umieszczone zostały w nim projekty domów, które zrobił już dla wcześniejszych klientów. Możliwe, że coś nas natchnie i stwierdzimy, że tego typu rozwiązanie pragniemy mieć także u siebie.

W czasie rozmowy na pewno padnie sporo pytań — czy chcemy dom parterowy czy z kondygnacją? Czy budynek musi posiadać zadaszony taras (wykonanie tarasu) oraz balkony? Ile pragniemy wybudować sypialni? I czy kuchnia ma być otwarta na pokój dzienny? Pytań zapewne będzie znacznie więcej. To jedynie wstępna lista, która otworzy pole do dyskusji i efektywnej współpracy. Robienie projektu zapewne da nam wiele przyjemności.