W trakcie budowy

images
Gdy stan surowy zamknięty mamy już z głowy, trzeba wybrać formę ogrzewania. W zależności od dostępnych źródeł zasilania (gaz ziemny, energia elektryczna i olej opałowy) na rynku znajduje się wiele firm oferujących kotły c.o. bazujące na wielu źródłach energii. Najbardziej energooszczędne i efektywne są piece olejowe. Inne popularne typy ogrzewania, bazujące na tradycyjnych surowcach, to: ogrzewanie gazowe, elektryczne (w tym podłogowe maty grzewcze) i ogrzewanie kominkowe.

Dobrym materiałem budowlanym, wykorzystywanym zarówno przy budowie, generalnych remontach czy pracach wykończeniowych jest drewno oraz dalej drewnopochodne. Często materiały te tworzą konstrukcję całej budowli jak i małych elementów. Tego rodzaju materiały mają wiele zalet. Są przede wszystkim przyjazne środowisku oraz tańsze w porównaniu z innymi materiałami. Dodatkową zaletą jest łatwa obróbka, montaż i lekkość konstrukcji w przeciwieństwie do konstrukcji stalowych. Aby zabezpieczyć elementy drewniane i drewnopochodne przed pleśnią, pękaniem lub gniciem wypadałoby zastosować impregnaty, a najlepiej zwrócić uwagę na odpowiednie materiały budowlane jeszcze gdy przeszukujemy gotowe projekty domów. Fajne projekty domów można zobaczyć w portalu Projektoskop.

Kiedy święta będziemy już mieć za sobą i znajdziemy chwilę czasu na spojrzenie w przyszłość, kilkoro z nas wraz z nadchodzącą wiosną zaplanuje mały (albo i duży) remont. Właśnie ta zimna pora roku jest dobrym momentem na zaplanowanie jak nasze mieszkanie ma wyglądać po wiosennej rewolucji. Jeśli żal nam pieniędzy na zatrudnienie firmy, która by się tym zajęła, albo sami chcemy się wcielić w postać projektanta wnętrz, nic prostszego. Wystarczy sięgnąć po programy do projektowania wnętrz. Dzięki nim stworzymy kuchnię czy sypialnię naszych marzeń. (sprawdź to)

Gdy nasz dom (zobacz budownictwo pasywne) został wybudowany i zamknięty, czas na urządzanie wnętrza. Jednym z istotniejszych pomieszczeń jest łazienka. Powinna ona być urządzona z gustem i odpowiednio do gabarytów pomieszczenia. Projektując jej wyposażenie, trzeba zastanowić się jakie urządzenia sanitarne powinny się tam znjdować – wanna, prysznic z brodzikiem lub bez, umywalka, toaleta, grzejniki łazienkowe i wiele innych, równie przydatnych elementów. .

Projektoskop oferuje nam wartościowy artykuł o wyższości dębowych mebli ogrodowych, wytwarzanych przez polskich projektantów z firmy Greber, nad fuszerką, serwowaną przez większość dużych sklepów budowlanych. Okazuje się także, iż wszechobecna na portalu słabość do designu znalazła ujście w informacjach o przepięknych roślinach – drzewkach Bonsai..