W którym miejscu i jak musi być zamontowany sygnalizator akustyczny?

Sygnalizatory akustyczne są produkowane do akustycznej sygnalizacji w wewnętrznych układach produkowanych do sygnalizowania ujawniania się pożaru i mogą posłużyć do różnych celów zgodnie z indywidualnymi możliwościami sygnałów.

dachówki ceramiczne

Źródło: http://www.preskpol.pl/
apartament

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy
Sygnalizator

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-media.pl
Chodzi tu o techniczny sygnał służący do alarmowania o niepoprawnym stanie konkretnego urządzenia. Sygnalizator sygnalizator akustyczny 230v jest produkowany do montowania w pokojach zamkniętych. Składa się on z dwóch części. Pierwsza jest odpowiednim sygnalizatorem umieszczonym w obudowie, która jest wykonana z plastiku. Posiada ona specjalne wyprowadzenia do podłączenia napięcia zasilającego oraz piny, jakie umożliwiają wybranie rodzaju dźwięków. Sygnalizator zaopatrzony jest w możliwość wybrania jednego z paru sygnałów dźwiękowych. Jako źródło dźwięków jest użyty przetwornik ceramiczny. Przez wykorzystanie wyłącznika dźwięku istnieje także możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego i zostawienia jedynie sygnału optycznego.

Drugim elementem mocującym taki sygnalizator do ściany albo sufitu przy pomocy dwóch wkrętów oraz kołków rozporowych albo poprzez odpowiednią puszkę są żarówki. W celu otwarcia tego typu sygnalizatora należy przechowywać podstawę oraz obrócić klosz w lewą stronę, a potem trzeba rozciąć klosz oraz podstawę. Żeby zamknąć opisywany sygnalizator, należy stosownie dopasować wzajemnie tzw. wypusty, jakie oznaczone są grafitowym kolorem. W następnej kolejce należy złożyć sygnalizator i dokonać obrotu w prawo. Takie sygnalizatory powinny być dołączone do specjalnej instalacji przy użyciu puszek połączeniowych, jakie mają odporność ogniową.

Tego typu puszka powinna być zamontowana do ściany albo sufitu, który też posiada określoną wytrzymałość ogniową. Puszka musi być zamontowana na podłożu o określonej wytrzymałości ogniowej.