W jakich zastosowaniach żarówki ledowe się sprawdzą najlepiej?

Oświetlanie żarówkami produkowanymi na bazie technologii ledowej z wolna zdobywa oświetleniowy rynek globalny. Nawet takie jednostki jak Philips albo General Electric przesądzają, iż za 10 do 15 lat żarówki diodowe będą stanowić nie 5% jak to ma miejsce dziś, lecz nawet 95% obrotu biznesów związanych z oświetleniem.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Oświetlenie ledowe ma aktualnie nader wielofunkcyjne zastosowania. Zacząwszy od oświetlania budynków, poprzez oświetlenie a także ozdobę w mieszkaniach, kończąc na tablicach reklamowych oraz latareczkach. Poszczególne typy żarówek LED rozpoznajemy po ich symbolach literowo-numerycznych przykładowo, żarówki led gu10, gdzie litery znamionują typ mocowania a cyfra znaczy jego rozmiar.

Pożytków płynących ze stosowania doświetlania diodowego, także żarówek ledowych jest niemało. Przede wszystkim żarówki LED są obecnie najbardziej proekologicznym źródłem światła. Możemy je wykorzystywać tak w środku, jak i na zewnątrz budynku. Są one dziesięciokrotnie bardziej oszczędne niż tradycyjne żarówki, zaś dwukrotnie bardziej od energooszczędnych żarówek, z tej przyczyny są one coraz częściej stosowane w naszych domach.

Poza tym, diody LED są niezwykle odporne na chwiejne sytuacje pogodowe a także uderzenia, w związku z tym możemy je wykorzystywać w wielu przeróżnych miejscach. Żarówki LED są bezpieczne dla zdrowia oczu. Nadto diody nie przemęczają oczu, a także nie mają negatywnego oddziaływania na samopoczucie, gdyż nie występują w nich fluktuacje ni promieniowanie ultrafioletowe. Żarówki Diodowe minimalnie się ogrzewają, stąd między innymi ich odporność.

technologia LED

Autor: William Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki LED „żyją” blisko 45 tysięcy godz., a częste wyłączanie i włączanie nie obniży ich żywotności, lecz siła świecenia żarówki diodowej z biegiem czasu maleje, po około 30 000 godz. pracy ilość emitowanego światła maleje o 1/2.

O ile postanowimy użytkować diod, musimy bezwzględnie zabezpieczyć lampy specjalnymi zasilaczami, bowiem mają one zerową bezwładność na skoki napięcia. Diody LED są fabrykowane w rozlicznych kolorach, a oświetlenie jest dowolnie formowane, co daje olbrzymie alternatywy ich używania.

W tej chwili żarówki Ledowe wytwarzane są dla wszystkich najbardziej popularnych gwintów opraw.

Czy na tej witrynie znalazłeś wszystkie poszukiwane treści? Jeżeli odczuwasz brak, to zapraszamy na następną. Wejdź w poniższy link i już.

Rodzaj trzonka żarówki ledowej rozróżniamy po alfanumerycznych symbolach na przykład żarówki led gu10. Wartość cenowa żarówek diodowych jest współmierna cenom żarówek energooszczędnych. Oczekuje się, że będą one coraz tańsze.