W jaki sposób wybrać dach, żeby nie zniszczył naszego budżetu oraz co wykonać, żeby ciepło nie uciekało poprzez poddasze?

Kiedy wybieramy gotowy projekt domu, musimy zwracać uwagę na zaprojektowane przez projektanta pokrycie i typ dachu oraz jego kształt. Tego typu dach musi nam się podobać nie tylko pod względem estetycznym, ale powinien także odpowiadać wymaganiom lokalizacji działki.
Gdy przeglądamy katalogi z gotowymi planami domów bardzo rzadko przyglądamy się na pokrycie dachowe, które było zaplanowane przez architekta.

grzejnik

Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej zdecydować się na surowiec wytrzymały, który jest odporny na funkcjonowanie warunków pogodowych. Surowiec powinien być również mrozoodporny oraz długowieczny. Tego typu dachy mogłyby być pokryte dachówką ceramiczną. To akurat od pokryciowego surowca oraz w odpowiedni sposób zastosowanej izolacji będzie zależała temperatura na poddaszu. Jeśli nie chcielibyśmy, żeby latem było na strychu gorąco a zimą chcielibyśmy, żeby ciepło nie uciekało na dwór, musimy wybrać materiał, który jest stosunkowo ciężki i nie pozwala na proste przenikanie chłodnego oraz cieplejszego powietrza. To zadanie najlepiej wykona ceramika połączona z ociepleniem z mineralnej wełny, która posiada odpowiednią grubość. W taki sposób zapewniona termoizolacja w parze idzie z izolacją dźwiękową, która jest bardzo istotna dla komfortu całego domu.
Kiedy inwestor podejmie już decyzję o typie pokrycia dachowego, w takiej sytuacji musi pod tym kontem przyglądnąć się również projektom gotowym. Duża część z takich projektów z góry określa typ materiału zastosowanego na dach, gdyż posiada to niezwykle znaczny wpływ na techniczne rozwiązania. Te techniczne rozwiązania to może być przekrój krokwi i innych elementów więźby.

Niektóre typy dachów ograniczają bardzo wybór pokrycia.

Warto zobaczyć inne nasze strony (http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie-przemyslowe/48), żeby poznać inne ciekawe informacje na podobny temat. Nie wahaj się zatem i kliknij tutaj!

Przede wszystkim wymagający jest tutaj dach płaski. Projekt posiada takie wskazówki, które obowiązują potem tak przedsiębiorcę jak i dekarzy.