W jaki sposób przygotować podłoże przed nałożeniem tynku? Możemy to zrobić dobrze stosując kilka zasad

Stawiając dom oraz robiąc wszelkie prace zależy nam na trwałości budynku. Każda rzecz musi być zrobiony porządnie, nawet imitacja drewna. Jeżeli chodzi o tynki, to ich trwałość zależy od stanu podłoża.

Jedną ważną rzeczą jest czas, musimy dać czas konstrukcji na osiadanie, które dobiega końca po okresie 6 miesięcy. Ściany również muszą przeschnąć. Dzięki temu unikniemy niepożądanych pęknięć oraz odparzeń.

Zanim rozpoczniemy czynności tynkarskie musimy przygotować powierzchnie, trzeba zadbać o jego czystość. Następnie trzeba je zagruntować, dobrym wyjściem jest założenie siatki zbrojącej. Zadaniem tej powierzchni jest zagwarantowanie właściwej przyczepności, powinno mieć nierówną powierzchnię. Co ważne należy wyczyścić je z kurzu, pozostałości zaprawy i innych substancji. Luźne oraz słabo przylegające elementy trzeba skuć i wyrównać. Powierzchnię płaszczyzny łatwo sprawdzić łatą, zawsze należy sprawdzać w paru miejscach. Powierzchnie z metalu i drewniane koniecznie należy pokryć siatką stalową ocynkowaną. Zapobiegnie to nie tylko odspajaniu lecz także korozji.

oferta firmy Tiserec

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Najpopularniejsze podłoża są z elementów ceramicznych.

Opublikowane w tym serwisie artykuły są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź tu (http://www.asmapoland.com/aktualnosci/produkty-wielkogabarytowe/), na której przeczytasz zbliżone kwestie.

Należy przeczekać czas osiadania budynku, to znaczy 2-6 miesięcy. Mury z cegieł powinny być wykonane na niepełne spoiny, przez co uzyskamy prostą powierzchnię. Podłoże z cegły rozbiórkowej potrzebuje dobrego oczyszczenia i dobrego zagruntowania. Jeśli występuje sadza, to należy wykuć pokryte nią cegły oraz wstawić nowe. Podłoże betonowe musi być nierówne, zabrudzone płaszczyzny muszą być oczyszczone wodą ze środkiem czyszczącym.

Tego typu podłoża można tynkować już po czasie 8 tygodni. Podłoża gazobetonowe powinny być odpowiednio zwilżone, gdyż są w dużym stopniu nasiąkliwe, przez co mogą pobierać wodę z zaprawy. Jeżeli chodzi o podłoża drewniane, niezbędne będzie przykrycie ich siatką stalową (ocynkowaną), tak samo jeżeli chodzi o powierzchnie z metalu. W ten sposób przygotowane podłoże nadaje się do przeróżnych typów tynków, jak tynki strukturalne zewnętrzne.

Obojętnie jaką powierzchnie będziemy musieli przygotowywać pod tynk, musimy wiedzieć aby robić to dokładnie i z głową.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę (https://www.centrumwygody.pl/gniazda-ssace) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne stawki, więc nie będziesz żałować!

Warto też wybierać tynki strukturalne zewnętrzne. Nasza dokładność zaprocentuje później, gdy będziemy podziwiać efekty naszego trudu.