W jaki sposób przy aranżowaniu wnętrz można wykorzystywać motyw cegły?

Niezwykle popularnym obecnie składnikiem aranżacji pomieszczeń są ceglane ściany. Zaczęły być one wykorzystywane w naszym kraju razem z wchodzącą modą na loftowe pomieszczenia i industrialny charakter.

klinkier

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak pamiętać, że nie mniej dobrze wyglądają w większym stopniu tradycyjnych pokojach.
Są dwa sposoby, żeby otrzymać bardzo realistyczny rezultat muru. Możemy postawić ściany z cegieł, jednak nie w każdym przypadku jest to wykonalne, ponieważ moglibyśmy posiadać już gotowe ścianki działowe. Moglibyśmy także skorzystać z płytek klinkierowych, jakie znakomicie imitują cegły. Takie płytki mogą być betonowe, gipsowe lub ze szkła, mają one grubości od 13 do 15 milimetrów, jednak w handlu są również dostępne takie, które posiadają kilka milimetrów i takie, jakie są grube na ponad 2 cm.

Jeśli opisywana problematyka jest godna Twojej uwagi, kliknij koniecznie tutaj – świetna witryna z pewnością też Cię bardzo zainteresuje.

Można by też sięgnąć po bardziej niecodzienne surowce, jakie nie posiadają nic wspólnego z prawdziwą cegłą. Poza naturalnie wzorem lub kształtem.

cegła

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Najmodniejszym rozwiązaniem jest cegła w kolorze białym. Bardzo często wykorzystuje się ją w klasycznym kontraście z odcieniem czarnym. Niezwykle dobrze wygląda także w połączeniu z drewnem. Jeżeli motyw cegły będziemy chcieli wyłącznie bardzo dyskretnie i także niebanalnie podkreślić we wnętrzu, to możemy sięgnąć po tego typu surowce, które zrobione są na motywie muru. Niezłym rozwiązaniem jest mozaika szklana, która posiada wymiary 30 x 30 cm i jest oferowana w kolorze czarnym oraz białym.

Jej cena to zaledwie 35 złotych za sztukę. Moglibyśmy również zastosować czerwono-szare kompozycje, w których motyw cegły byłby przewodni. Z czerwonym klinkierem w koło kominka oraz z cegły w odcieniu szarym w aneksie kuchennym.