W jaki sposób ocieplić garaż, żeby można tam było mieć warsztat naprawczy?

Jeżeli zamierzamy posiadać warsztat naprawczy, wiadomo, że potrzebujemy do takiego odpowiedniej przestrzeni. Aby mieć taki warsztat, trzeba zagospodarować odpowiedni garaż.

Profil TK 77 firmy Spectus w kolorze mahoń

Autor: Spectus
Źródło: Spectus
Na taki zakład najlepszy będzie garaż ocieplany, który byłby solidnie zbudowany. Do tego celu na pewno nie sprawdzi się garaż blaszany, gdyż jest on zbyt wrażliwy na czynniki atmosferyczne. Poza tym do takiego garażu niezwykle łatwo można się włamać. Pomimo obcego zabezpieczenia, mógłby poddać się on korozji. Najlepiej będzie się sprawdzać solidnych wymiarów garaż betonowy albo rzetelna konstrukcja stalowa. Garaż zagospodarowany jako zakład samochodowy musi realizować niezwykle wiele cech. Nade wszystko musi być on dobrze docieplony i solidnie wykonany. W takim garażu nie musi panować temperatura pokojowa, ale powinno być dostatecznie ciepło, żeby dało się w tamtym miejscu pracować. Musi być w tamtym miejscu ciepło, nawet w zimie. Podzespoły pojazdów również będą działać w lepszy sposób w plusowych temperaturach.
wełna mineralna

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
garaż ocieplany

Autor: Phil Guest
Źródło: http://www.flickr.com
To, że garaż musi być porządny, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dzięki temu, że okaże się odporny na przeróżne złe czynniki atmosferyczne, będzie służyć nam przez długi czas. Jeśli na początku garaż jest nieocieplony, możemy ocieplić go samemu. Najbardziej oczywistym jest naklejenie styropianu do ścian. Dzięki temu utworzona zostanie warstwa chroniąca przed mrozem. Można by przykleić styropian (Polecam izokliny) na klej albo piankę montażową. Jest to dość szybki sposób na ocieplenie garażu.

Z pewnością będzie w garażu nieco bardziej ciepło, ale to wyjście posiada także swe mankamenty. Samodzielnie ocieplony garaż mógłby wyglądać dosyć nieestetycznie, ponieważ byłyby na nim wystające fragmenty styropianu.