Użycie styropapy oraz atuty dachów zielonych – dlaczego warto je wybrać?

dach
Styropapa to warstwowe płyty termoizolacyjne PW 20, jakie wykorzystuje się do izolacji termicznej. Są one nadzwyczaj skuteczne w izolacjach do dachów płaskich. Styropapa jest mocowana za pomocą szczególnego kleju, można i zastosować mocowanie mechaniczne. Styropapę użytkuje się też przy izolacji dachów zielonych, jakie współcześnie cieszą się coraz większym zaciekawieniem.

Dachy zielone posiadają nadzwyczaj dużo zalet i walorów – poznaj więcej. Dachy zielone przede wszystkim przedstawiają się niezmiernie porządnie, zezwalają na intrygujące zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, co sprawia, że jest ona milsza dla oka. Niemniej design to nie pojedyncza zaleta dachów zielonych. Dach zielony jest również izolacją, łagodzi harmider uliczny, a także skutecznie oczyszcza powietrze. Udowodniono, że dachy zielone pochłaniają mnóstwo złych zanieczyszczeń oraz gazów, jakie mieszczą się w powietrzu.
dach
Autor: Röben
Źródło: Röben

Przyczyniają się też do klarowania wód opadowych i ich retencji, albowiem zielone dachy zatrzymują blisko 50-60 procent wody opadowej, toteż do kanalizacji opada jej znacznie mniej aniżeli w wypadku dachów zwyczajnych – http://www.megastyro.pl/kontakt.html. Z tego względu dachy zielone są również znakomitym zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Plusem zielonych dachów jest również powiększenie trwałości materiałów poprzez wydłużenie terminu ich eksploatacji, a także mniejsze niebezpieczeństwo zerwania dachu.

To zaledwie kilka doniosłych plusów, które niosą za sobą dachy zielone, niemniej jednak jest ich jeszcze mnóstwo. Należałoby uświadamiać społeczeństwo jak sporo cennych korzyści powiązanych jest z budową dachów zielonych. Coraz więcej firm budowlanych proponuje realizowanie dachów zielonych, wobec tego naturalnie pożądane byłoby korzystać z tej ewentualności. Dachy zielone skutecznie uświadamiają zbiorowość, pokazując im, które korzyści płyną z ich używania.