Tag Archive: umowa

umowa

Na jakie kłopoty możesz napotkać w trakcie stawiania swojego domu? Czego się wystrzegać?

Jeżeli zabierasz się za budowanie swojego domu, z pewnością jeszcze nie wiesz, jak dużo problemów przed Tobą. Właściwie przy budowie każdego domu zazwyczaj wychodzą różnego rodzaju nieprzewidziane wypadki, o których nawet wcześniej byś nie pomyślał. Jeżeli zatem marzy Ci się piękny domek, z pewnością powinieneś przygotować się już teraz na to, że na pewno nie będzie tak prosto jak obiecał Ci główny wykonawca. Jeśli nam nie wierzysz, możesz na przykład zapytać znajomych, którzy etap stawiania domu mają już za sobą – oni bez wątpliwości potwierdzą nasze słowa.

Jakie ma zadania Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów?

Pochodząca z Francji organizacja fidic zaliczana jest do nienależących do rządu federacji, honorowanych przez ONZ oraz Bank Światowy jak i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Istotnym celem, jaki stawia przed sobą fidic, jest promowanie bieżących interesów oraz zadań postawionych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Patrząc na uznawane aktualnie prawo własności nieruchomości można zaobserwować różnicę w jego egzekwowaniu, zwłaszcza jeśli przemyśli się dane prawo na przestrzeni zmieniających się w Polsce rządów.

Jak ubiegać się o kredyt na budowę domu?

Marzenia o własnym domu towarzyszą wielu osobom, jakie nie mogą sobie wyobrazić życia bez urokliwego ogrodu, przestronnej kuchni, w której będą mogły jeść posiłek z całą rodziną i werandy, na której w słoneczne popołudnie będzie można poczytać ulubioną książkę. Niestety większość z nas nie może wybudować domu bez brania kredytu, toteż dobrze jest zorientować się, w jaki sposób mamy się o niego starać, jeśli w najbliższym czasie zamierzamy rozpocząć działania związane z podpisaniem umowy.