Tynki pomału przestają być jedynym wariantem przy robieniu elewacji budynku

Przez lata ocieplony oraz otynkowany dom był oznaką zasobnego portfela. Teraz spektrum zakupu materiału zauważalnie się powiększyło.
Dzisiaj możemy wybierać różnorakie metody wykończenia budynku z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet tynk, który przez wiele lat był najczęściej jedyną możliwością, zmienia się i ma kilka wariantów.

Jak uważasz? Czy dane na omawiany temat są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (http://www.convi.pl/tasmy-odporne-na-temperature/), a odnajdziesz w nim dużo fantastycznych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

Może być na przykład silikonowy czy żywiczne. Pierwszy bywa zalecany dla budynków, które mogą się prędko brudzić (choćby takie, które znajdują się przy często uczęszczanych drogach), ponieważ dzięki właściwościom hybrydowym nie wchłania wody i tym samym uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń. Te drugie natomiast są odporne na grzyby i porosty. Trzeba również pomyśleć nad tym, ile warstw tynku nałożyć. Bywają bowiem tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W naszym kraju o wiele częściej wybierane są tynki kilkuwarstwowe. Jednakże takiego typu elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej można również wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem lub drewnem. Istnieją też odpowiednio produkowane płytki elewacyjne, które nie pękają oraz fantastycznie znoszą wszelkie działania atmosferyczne przy wysokich oraz niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Warto zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać. To, który materiał wybierzemy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj przecież wszystkie te metody zdają egzamin nawet w trudnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej szykownych oraz też najdroższych sposobów wykończenia budynku. Trzeba więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.