Tag Archive: trawnik

trawnik

Zaprojektuj własny ogródek estetycznie i wygodnie, stosując najlepsze kwiaty i kamyki

otoczaki
Ogród jest uzupełnieniem budynku i musi wyglądać tak samo nienagannie i pięknie. Zazwyczaj to właśnie ogród bywa wizytówką posesji, ponieważ zostaje on wystawiony na spojrzenia postronnych obserwatorów. W dzisiejszych czasach istnieje tak wiele ciekawych materiałów aranżacyjnych dla terenów zielonych, jak również roślin, że możliwe jest fantazyjne oraz kreatywne urządzanie ogrodów. Warto to spożytkować, by móc cieszyć się piękną przestrzenią naokoło domu.

Niewidoczne ogrodzenia dla psa – wydajne i niezmiernie pożyteczne rozwiązanie

Pies
Posiadanie psa niewątpliwie wiąże się z wielką radością, bowiem pies potraf niesłychanie przywiązać się do człowieka i równocześnie stać się jego najważniejszym przyjacielem. Niemniej jest to także obowiązek, a nieraz nawet kłopot, gdyż pies nie zawsze jest grzeczny oraz pokorny – często jest niezdyscyplinowany, gryzie przeróżne rzeczy czy w wypadku psów trzymanych na zewnątrz – rujnuje grządki albo klomby z kwiatami.

Jakie istnieją rodzaje nawierzchni? Czym się powinny odznaczać? O czym warto wiedzieć w tej dziedzinie?

nawierzchnie parkowe
Pośród ciągów komunikacyjnych można wyróżnić drogi jezdne, jedno-piesze, przeznaczone tylko dla pieszych, ale i parkingi czy place. Możemy je wyróżnić na podstawie funkcji, budowy lub też użytych surowców. Drogi są bardzo istotnymi elementami terenów zielonych. Dobrze wymyślony układ komunikacyjny będzie decydujący o wartości i funkcjonalności terenu zieleni, kosztach utrzymania albo estetyce. Drogi powinny połączyć ze sobą punkty bardziej uczęszczane, po możliwie najkrótszej linii. Delikatne łuki dróg są ładne, posiadają urok, jednocześnie nie wydłużają trasy. Jednakowoż przesada w tej kwestii uwidacznia się pod postacią wydeptanych poboczy i trawników.