Taniec na fototapecie

Taniec jest nieodzownym akcentem w niejednej kulturze. Za jego pomocą, w żywy sposób, wyrażano wiarę, odprawiano obrządki religijne oraz elementy ważnych rytuałów, od czasów antycznych. Śladem tego są nawet adnotacje w treściach biblijnych, np. psalmach. W dzisiejszych czasach jest to także ciekawy temat na fototapety, do trendy kształtowaniu wnętrz.

Taniec

Autor: mararie
Źródło: http://www.flickr.com
W średniowieczu taniec śmierci demonstrował najważniejszą, dotychczasową prawdę: Memento Mori. Tańczący ludzie to oczywiście temat dzieł artystycznych.

Nie czekaj – jeśli masz ochotę przeglądnąć dalsze newsy (http://dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/) na ten bardzo interesujący temat, to wejdź w link poniżej i przejdź do nowego artykułu.

Taniec ludowy, cały energii i wesołości, był nierzadkim motywem malarskim Pieter’a Bruegel’a.

W okresie impresjonizmu, Edward Degas stwarzał na płótnie tancerki w ciągu ćwiczeń i występów, na ekspresyjnie niewyraźnym drugim planie.
Oprócz tego motyw tańca przejawiał się także w dziełach takich sław jak Jacek Malczewski, Edward Munch i Pablo Picasso.

Tańczących ludzi w niepowtarzalnych przyodzieniach i całych ekspresji pozach kochają też fotografowie i dekoratorzy wnętrz. Fototapeta na zamówienie ukazująca tancerkę Flamenco może być świetnym dodatkiem wystroju wnętrza w stylu hiszpańskim.

Czy odnosisz wrażenie, że zredagowany przez nas wpis jest nietuzinkowy? Jeśli tak, to ponadto zgłąb również zamieszczony poniżej (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-kedzierzyn-kozle/) pokrewny materiał.

Fototapeta ze zdjęcia układu tańca nowoczesnego idealnie nadaje się do pokoju nastolatka, lub w formie wielkoformatowej – jako dekoracja sali balowej.

Dowiedz się jeszcze więcej wchodząc na: Art Widi