Szkło odporne na wszelki wypadek

Szklane bańki
Nie raz stłukliśmy jakąś szklaneczkę. Pewnie i jakiś talerz wysunął nam się z dłoni. Poza tym od dziecka piliśmy napoje w kubku, bo szklanki są delikatne. Maluch albo rozbije albo, co gorsza przygryzie i stanie się nieszczęście. Jeżeli więc usłyszelibyśmy pytanie, jakie jest szkło? Na sto procent wiele osób powie, że delikatne.

Szklanka z grawerem
Autor: Amanda Siska
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem szkło hartowane przeczy tym stereotypom. Dzięki specyficznej obróbce w wysokiej temperaturze i chłodnej wodzie szkło (lacobel wrocław) to jest niesamowicie odporne. Trudno jest rozbić coś, co jest zrobione z takiego szkła. Co ciekawe, gdy zbijemy coś ze szkła hartowanego fragmenty będą tępe, czyli możliwość draśnięcia się nimi jest niewielka. Odwrotnie niż w przypadku zwykłego szkła. Warto jest, więc zastanowić się, czy może nie mielibyśmy ochoty sprawdzić opcji, jakie daje nam Możemy na przykład wybrać ten materiał do zrobienia oryginalnych schodów lub moglibyśmy wybrać drzwi barwione ze szkła hartowanego.

Nie bój się szklanych rozwiązań w mieszkaniuUwzględnijmy w mieszkaniu szkło. Nie bójmy się szkła w mieszkaniu. Nie mówimy tu tylko o niesamowitej szklanej zastawie, chodzi raczej o szklane podwyższenia, barierki (kliknij hiperłącze) szklane i co tam

Kolorowe szklane kulki
Autor: Fancy Nancy
Źródło: http://www.flickr.com

tylko wpadnie nam do głowy. Szkło to rozwiązanie nowoczesne. Mieszkanie, w którym zamiast topornej balustrady wybrana zostanie szklana barierka od razu będzie wydawało się bardzo nowoczesnym wnętrzem. Jeżeli, więc chcielibyśmy, by nasze wnętrze przykuwało uwagę powinniśmy pomyśleć o szklanych opcjach. Poza tym, jeżeli przestrzeń nie jest bardzo duża, to szkło doda mieszkaniu lekkości. Dobrze, więc dobrze się zastanowić nim będziemy instalować normalną barierkę.

Oczywiście pewna grupa ludzi stwierdzi, że taka szklana balustrada to niezbyt dobry pomysł, bo szkło jest kruchym tworzywem. Jednak rzeczywistość jest taka, że do balustrad wybiera się szkło hartowane, które idealnie sprawdzi się we wszystkich budynkach. Dodatkowo nie tylko w domach, ale również na zewnątrz możemy wybrać szklane barierki. Jest sporo firm, które tworzy balustrady nie tylko do domów, ale również na tarasy lub balkony. Jeśli więc rozsmakowujemy się w nowoczesnych i trwałych rozwiązaniach to barierki szklane jak z na pewno do takich rozwiązań się zaliczają.