Sypialnia w pięknym stylu – jak spełnić to marzenie?

sypialnia w stylu glamour
stylistyka glamour to blihtr, szyk i majątek nowobogackich dzielnic. Błyszczące tworzywa, intensywne kolory, srebrne i złote dodatki. Sypialnia w stylu glamour? Tak!

sypialnia glmaour
Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy jednak, że łatwo przegiąć w stronę tandety – przepych ma być stylowy. Zapewni go połyskująca, ozdobna tapeta na ścianie, podłoga z wykwintnego , czarnego drewna lub zimnego marmuru, ciężkie zasłony z weluru, dynamiczne połyskujące poszewki na poduszki. Dołóżmy do tego jeszcze niepowtarzalne połączenia intensywnych barw – czerwieni i czerni, czerń z beżem, kontrastującej czerni i perłowej bieli. Do tego wszystkiego kryształowy żyrandol i rzeczy w kolorze srebrnym i złotym, zespolone z satynową błyszczącą bielizną pościelową w barwie intensywnego fioletu albo bordowego dodadzą sypialni elegancji. Warto również zastanowić się nad wykorzystaniem poduszek wełnianych (zobacz na stronie), które ożywią wnętrze.

piękna sypialnia
Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawą estetyki glamour są geometryczne kształty i prosta układ. Pamiętajmy także, że w sypialni potrzebna jest ład, jej zachowanie pozwoli nam na właściwy relaks. Kluczową służbę w tym pomieszczeniu odgrywają dwie kwestie: oświetlenie i dodatki. Polecamy wybrać elegancko wyglądające srebrne lampki nocne, które powinny pasować do górnego oświetlenia. Na podłodze można umieścić dwa drobne chodniki w kolorze intensywnego silnego fioletu, albo bordowego. Zdobywając łóżko, dopilnujmy by miało zwyczajny kształt, jego istotnym elementem będzie duży zagłówek (www.homeandliving.pl/#!) – od nas zależy czy będzie tapicerowany, drewniany, czy stalowy. W przypadku tego tapicerowanego, wybierzmy tu np. na kolor fioletowy, który skontrastujemy nieco jaśniejszą satynową pościelą. Styl glamour w sypialni to niezmiernie dobry pomysł.

Pokój nocny w konwencji glamour to materiały i faktury. Nie bójmy się tu wszelkiego rodzaju tafty, jedwabie, adamaszki i futro. Dobrze wyglądać będzie tu ciężka, gruba zasłona (szczegóły pod linkiem http://www.alena-firany.pl/ – wciśnij na link ten odnośnik) do okien z ciemniejszą szarą woalową firanką w takim samym, bądź ton jaśniejszym kolorze ubarwieniu . Pamiętajmy również, aby nie bać się rozweselić tego poważnego stylu wesołym dodatkiem jak np, pufa w pasiak łowiciki – tutaj.