Tag Archive: światło

światło

Co powinniśmy wiedzieć o LED? Jakie ma walory i od czego zależna jest jej budząca podziw trwałość

oświetlenie
Im dłużej światło jest w użyciu, tym więcej przynosi korzyści finansowych i ekologicznych. Pomimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w czasie eksploatacji, LED mogą pozostać w użyciu dłuższy czas niż inne źródła światła. Potencjał techniczny technologii LED nie został jeszcze do końca wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

Wykaz największych zalet nowoczesnych laśm ledowych, przykładowe metody na ich wykorzystanie.

Taśma LED
Jeszcze do niedawna podstawowym wykorzystanie diod była elektronika – większość z nas zapewne będzie pamiętać czerwone albo zielone światełka w najróżniejszych urządzeniach. Potem ktoś wymyślił, że dużo niewielkich diod da się połączyć w jeden dłuższy pasek i tym sposobem w sprzedaży zaczęły się pojawiać taśmy led.

Nowoczesne malowanie po szybie

images
Szyba nie musi być tylko prześwitującym fragmentem szkła. Tradycyjne przezroczyste szyby powoli odchodzą do lamusa. Coraz częściej są wymieniane na ozdobne naklejki na szybę. Są to różnego rodzaju kompozycje, którymi można zasłonić nawet całą powierzchnię szyby. Szybę można również urozmaicić przy pomocy naklejki w ładnym kolorze, która naklejona na całe szkło, ściśle zasłoni środek pomieszczenia. Nie przejmujmy się, że z powodu aplikacji w naszym pokoju będzie ciemniej: w środku będzie tak samo dużo światła jak po zawieszeniu białej firany.