Stawiasz dom? Sprawdź wskazówki, dzięki którym dach będzie szczelny

Jeżeli jesteś w toku budowy swojego domu, z pewnością chcesz, aby wszystko szło po twojej myśli oraz było zrealizowane w zgodzie z wysokimi standardami. Nikt bowiem nie chce się zmagać z remontami parę lat po przeprowadzce do nowego budynku, zwłaszcza, że niewątpliwie wyłożyliśmy sporo pieniędzy, by spełnić swoje marzenia. Dlatego tak istotne jest, aby dopilnować każdej sprawy, a jedną z nich jest szczelny dach.

dach

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Aby nie mieć dziurawego dachu, trzeba zainwestować w znakomitej jakości materiały, pamiętając o folii wstępnego krycia. Chociaż nie dają 100%-owej gwarancji, to mają powstrzymywać takie trudności, ponieważ odznacza ją odporność i nieprzemakalność, zwłaszcza jeżeli dodatkowo użyjemy odpowiedniej taśmy uszczelniającej. W przypadku taśmy weźmy pod uwagę klej, który z biegiem czasu może stracić swoje walory, więc nie oszczędzajmy, kupując tańsze produkty.

Poza tym musimy założyć kliny dachowe, np. kliny wykonane z gąbki, które ochronią dach przed śniegiem, zima to jedna z najtrudniejszych pór roku, kiedy należy się zmierzyć zarówno z opadami śniegu, jak i wodą związaną z roztopami. Najgorszy jest roztapiający się śnieg, który zamarzając zwiększa swoją objętość oraz przyczynia się do powstania sporych kłopotów. Z tej przyczyny dobrze jest pomyśleć o papie, ponieważ papa (papa podkładowa) na styropianie również zabezpiecza nas przed przeciekami i wyróżnia się większą żywotnością, niż wspomniana wcześniej folia – . Papa jest również łatwiejsza do

dach

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

użycia, albowiem folię ciężko jest precyzyjnie ułożyć, bardzo często trzeba zaklejać zrobione w trakcie układania dziury.

Jeśli tego nie zrobimy, cała praca pójdzie na marne, a dach – więcej na temat – bez wątpienia będzie przeciekać. Może nie od razu, ale z czasem zaczniemy się na niego uskarżać. Niezależnie, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, warto skorzystać z usług godnych zaufania i rzetelnych firm – więcej. Jedynie profesjonalni dekarze robią wszystko tak, jak być powinno, sami bowiem możemy zrobić jedynie więcej krzywdy, przez co będziemy zmuszeni do przeprowadzania drogich remontów podczas mroźnej zimy albo deszczowej jesieni. Korzystniej jest tego uniknąć i od razu wynająć wykwalifikowaną załogę, a unikniemy powyższych problemów.