Dodatki ognioochronne w mieszkaniu. Co zamontować dla bezpieczeństwa?

pożar
Chociaż żaden z nas nie ma obowiązku na instalację w swoim domu takich rozwiązań przeciwpożarowych jak drzwi ognioochronne czy detektory dymu, to z roku na rok ilość osób dołączających te dodatki w swoich planach remontowych nieustannie się powiększa.

Polacy przykładają o wiele większą wagę do kwestii bezpieczeństwa niż w przeszłości. Zmiany zachodzące w schematach myślenia sprawiają, żywiołową odpowiedź ze strony rynku.

Z firmy do domu.

pożar
Autor: josh.liba
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/

Drzwi ognioochronne oraz dodatkowe rozwiązania przeciwpożarowe póki co stanowiły podstawowe dopełnienie firm, biur lub zakładów przemysłowych – czyli miejsc gdzie zagrożenie pożarem jest zwiększone – strona internetowa. Obecnie rozwiązania przemysłowe są dopasowywane na potrzeby domów. Kupującym zależy na tym samym profesjonalnym standardzie.

Drzwi ognioochronne to rodzaj śluzy przez którą w razie pożaru, ogień nie jest w stanie przejść na resztę domu. Instalowane są one przeważnie między domem, a powierzchnią garażu czy kotłowni. Drzwi ognioochronne najczęściej stanowią połączenie stali oraz drewna. Ich konstrukcja odznacza się bardzo wysoką odpornością na temperaturę. W efekcie są one o wiele bardziej szczelne jak i termoizolacyjne niż ich standardowe odpowiedniki. Drzwi tego rodzaju są potrzebne w tych miejscach gdzie należy wydzielić strefę pożarową.

Nie oznacza to, że drzwi ognioochronne, to toporne estetyczne potworki. Współczesne opcje tworzone z myślą o klientach jednostkowych posiadają niezmiernie apelujące walory wizualne. Oznacza to, że mogą one być użyte jako designerskie dopełnienie przestrzeni mieszkania bez spowodowania ujemnych kontrastów perfekcyjnie dopełniając każdy styl aranżacyjny.

W końcowym rozrachunku drzwi ognioochronne to już nie sugestia poboczna, ale funkcjonalne połączenie stylu i efektywniejszego poczucia bezpieczeństwa – kliknij tu. Rozszerzenie domowych środków mających na celu lepszą ochronę przed ogniem o takiego typu elementy jak: gaśnice, detektory dymu czy koce przeciwpożarowe to inwestycja, która raz dwa się zwróci.

Ceny tego rodzaju narzędzi plasują się na akceptowalnym poziomie. Na zabezpieczeniu zdrowia i życia nie należy, jednak nigdy oszczędzać