Sprawdź rozwiązania nowoczesnego designu

Nowoczesny, minimalistyczny wystrój wnętrz można coraz częściej zobaczyć. Już nie tylko w ogromnych budynkach korporacji, ale również w naszych własnych mieszkaniach wykorzystuje się do wykańczania wnętrz materiały takie jak metal czy szkło. Nie są dziwne proste betonowe kolumny w mieszkaniach, zwłaszcza jeżeli są to lokale typu loft, które idealnie podkreśla tego rodzaju przemysłowy charakter wystroju. Również typowe mieszkanie w bloku da się diametralnie zmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.

Nie bój się metalu i szkła

Doskonale i niezwykle nowocześnie wyglądają wszelkiego rodzaju. W zasadzie wystarczy zamontować choćby szklane drzwi czy szklaną balustradę w domu. Pomieszczenie od razu nabierze nowoczesnego, czystego charakteru. Jeśli chcemy czegoś ekstra możemy kupić na przykład stół wykonany z metalu i szkła. Jest tak ogromny wybór stylów, szkło może być kolorowe, metal (http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/28-balustrady-zabudowy) odpowiednio wyginany – naprawdę o zawroty głowy nietrudno.

Panele szklane w kuchni

Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass

Co odważniejsi mogą wybrać podłogi szklane rozwiązanie zwykle widywane w biurowcach, centrach handlowych, ale jeszcze dość rzadko wykorzystywane w domach. Jeżeli jednak chcemy wykorzystać tego typu rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie. Możemy również zbudować schody ze szkła. Jeśli jeszcze wymyślimy do nich dobre oświetlenie będą robiły powalające wrażenie. Takiego typu konstrukcja| może być największą ozdobą wnętrza.

Spektakularny efekt

Oczywiście musimy wiedzieć o tym, że decydując się na konstrukcje ze szkła w domu decydujemy się także na regularne sprzątanie. Smugi i kurz na szkle potrafią zepsuć cały, fantastyczny efekt. Jeśli nie mamy czasu ani chęci na systematyczne przecieranie szklanych elementów dobrze jest zdecydować się na przykład na minimalistyczne konstrukcje metalowe. Są równie efektowne, a zdecydowanie łatwiejsze w konserwacji.

Zastosowanie nowoczesnego designu w mieszkaniu wymaga odrobiny szaleństwa i fantazji. Jeśli mamy te cechy możemy wypracować niezwykle widowiskowy efekt, a nasz dom będzie zachwycał gości za każdym razem, gdy przejdą przez próg.