Smart mieszkania przyszłością postępowego budownictwa

Technologia rozwija się w niesamowitym tempie i odkrywa coraz większą rolę w naszych codziennych aktywnościach. Mamy już smartphony, smart watche oraz wiele wiele innych. Ostatnim, bardzo interesującym trendem są smart domy, które zyskują coraz większą popularność.

komfort termiczny w mieszkaniu

Autor: IQ-Building
Źródło: http://iq-building.com.pl/

Systemy smart używane w mieszkaniach oferują dużo użytecznych a także rozrywkowych funkcji. Każde urządzenie w naszym mieszkaniu, jakie da się podłączyć do sieci można ze sobą połączyć w jeden system. W taki sposób działa IoT a więc internet rzeczy. Za sprawą tej technologii możemy sterować kilkoma urządzeniami np. za pomocą naszego telefonu bądź też wydając odpowiednie komendy głosowe. Smart systemy pomagają nam zarządzać światłem, bezpieczeństwem naszego mieszkania, temperaturą oraz kinem domowym. W ostatnim czasie widzimy niesamowity rozwój tej technologii. Dzieje się tak także z powodu coraz większej dostępności oraz efektywności przeróżnych gadżetów takich jak smartfony bądź też tablety. Dzięki odpowiedniej kalibracji a także dostępowi do sieci są one w stanie kontrolować dużą liczbę innych urządzeń które działają w tym samym smart systemie. Również w Polsce mamy możliwość zamieszkać w takim domu. Jeśli chodzi o inteligentne mieszkanie Kraków bądź też Warszawa oferują kilka ciekawych inwestycji, które wyposażone są w najnowocześniejsze systemy IoT.

Inteligentne mieszkanie Kraków to propozycja dla ludzi, którzy mają plan aby połączyć wygodę nowatorskiego domu z urokiem zabytkowego miasta. Wydaje się, iż taki typ budownictwa to przyszłość rynku a więc inwestycja w inteligentne mieszkanie może nam się w dalszej perspektywie nieźle opłacić. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno takiego lokum warto wcześniej zaznajomić się z wykorzystywaną w takich miejscach technologią.


Jeśli chodzi o standard KNX Kraków ma do zaoferowania mieszkania, które wyposażone są w to rozwiązanie. KNX jest światowym standardem jaki jest wykorzystywany przy budowie nowoczesnych mieszkań. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia komunikację urządzeń między sobą. Dobrze jest więc zaczerpnąć informacji o tym czy KNX w Krakowie jest wykorzystany w domu (projekt domów) który mamy zamiar kupić. Decyzji o inwestycji w tak przygotowane własne cztery kąty z całą pewnością nie pożałujemy.