Skuteczne porady na temat wyboru klimatyzacji

Klimatyzator monoblokowy
Klimatyzator monoblokowy

Mimo iż znajdujemy się w klimacie umiarkowanym, tropikalne lato czy śnieżna zima nie jest dla nas czymś nowym i zaskakującym. Określanie klimatyzatorów niepozornymi maszynami o wielkich możliwościach nie jest przesadne. Obecnie, nikt z nas nie wyobraża sobie modernistycznego biura pozbawionego klimatyzacji. Optymalna temperatura jest niezbędna do zapewnienia komfortu osób przebywających w pomieszczeniu, kontrahentów, a także prestiżu miejsca.

Ewolucja klimatyzacjiPierwsze klimatyzatory można jeszcze znaleźć w starych budynkach, wyglądają one jak szare kwadraty zamontowane przy oknach, na zewnątrz elewacji. W związku z hałasem jaki emitowały były z czasem zastępowane dyskretniejszymi oraz bardziej nowoczesnymi klimatyzatorami stacjonarnymi typu split, z odizolowaną jednostką emitującą hałas.

Jaką klimatyzację wybrać?Klimatyzatory możemy podzielić ze względu na tryb pracy, tryb montażu lub mobilność. Pierwszy podział rozróżnia klimatyzatory tylko o funkcji schładzania lub takie, które chłodzą i grzeją jednocześnie. Następny podział ze względu na tryb montażu wyróżnia klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetowe oraz podstropowe. Ostatni i zarazem najbardziej znany podział uzależniony jest od mobilności urządzenia – .

Dla kogo klimatyzatory przenośne?Klimatyzatory przenośne są bardzo popularne i można je kupić nawet w zwykłych punktach AGD. Posiadają koła, dzięki którym można je z łatwością przesunąć do pomieszczenia, które ma być schłodzone lub ogrzane. Możemy je często spotkać w mniejszych lokalach, sklepikach czy niewielkich punktach gastronomicznych. Wydajnie schłodzą niewielkie pomieszczenie. Ich podstawową wadą jest głośna praca, a także słaba wydajność chłodzenia.

Klimatyzacja stacjonarna – gdzie i kiedy będzie skuteczna?.Przeciwieństwem klimatyzacji przenośnej są klimatyzatory stacjonarne. Mogą być wbudowane w ściany, podłogę czy w sufit. Wybór uzależniony jest od grubości naszego portfela, bowiem im bardziej ukryta i rozbudowana klimatyzacja, tym więcej będziemy musieli zapłacić za jej montaż. Należy jednak wziąć pod uwagę, że będzie nam znacznie dłużej służyła niż klimatyzatory przenośne oraz jest bardziej wydajna. Klimatyzatory stacjonarne są znakomitym rozwiązaniem dla większych pomieszczeń – biur, galerii handlowych, urzędów, restauracji czy mieszkań.

Wybór typu klimatyzacji nie jest sprawą prostą i uzależniona jest od kubatury pomieszczenia które chcemy schłodzić lub ogrzać i jego funkcji. Nowoczesne lokale czy mieszkania posiadają klimatyzację stacjonarną, która bez względu na pogodę utrzyma prawidłowy komfort cieplny pomieszczenia – . Wybierając klimatyzację nie warto oszczędzać, bowiem jest to inwestycja, która z czasem na pewno zaprocentuje, chociażby w postaci klientów i kontrahentów odwiedzających nasze biura czy lokale. https://www.klimatop.pl/ https://www.klimatop.pl/klimatyzatory,83.html