Sektor inwestycji budowlanych w naszym kraju

Współcześnie w Polsce sprzedawanych jest coraz więcej mieszkań. Czasem, w którym notuje się największą sprzedaż mieszkań jest lato. Większość z tych inwestycji dokonuje się na terenie dużych miast bądź też na ich obrzeżach.

Migracja ta wynika z przemieszczania się ludzi, którzy poszukują pracy bądź też miejsca zamieszkania na czas studiów.

W Polsce istnieje kilka miast, będących typowymi ośrodkami studenckimi – przykładowo Warszawa czy Kraków, gdzie ceny mieszkań wzrastają w zależności od sezonu oraz ilości osób rozpoczynających bądź kontynuujących studia.

nieruchomości

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

W październiku widoczny jest wzrost cen małych mieszkań. Najwięcej pieniędzy za wynajmowanie mieszkania trzeba zapłacić w Warszawie, to tam ceny mieszkań osiągają najwyższe stawki. Jeżeli planujemy natomiast kupić mieszkanie, to za metr kwadratowy trzeba tam średnio zapłacić 7766 zł. Najbardziej atrakcyjne pod względem ceny mieszkania możemy znaleźć w Szczecinie, gdzie metr kwadratowy kosztuje średnio 4684 zł. W wyniku rosnącej gęstości zaludnienia, współczesnym trendem jest budowanie całych osiedli mieszkalnych, które pełnią funkcję nie tylko miejsca zamieszkania. Budowane są ogromne kompleksy, które świadczą szeroką gamę usług – od sklepów wielobranżowych po kosmetyczkę czy siłownię.

Aktualnie także deweloperzy we Wrocławiu () mają ręce pełne pracy. Wynika to głownie z nieustannie wzrastającej popularności Wrocławia jako ośrodka przyjaznego studentom. Coraz więcej osób wybiera wrocławskie uczelnie, a później zauroczeni pięknem tego miasta częstokroć decydują się na zamieszkanie tam na stałe.

Nie bez znaczenia są również ceny mieszkań i wynajmu, które są mniejsze niż na przykład w Krakowie czy Warszawie.

Podsumowując Polska jest państwem rozwijającym się, w którym z roku na rok rośnie liczba inwestycji związanych z nieruchomościami. Szczególnie prężnie rozwijają się większe miejscowości takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław.

Na pewno zaciekawią Cię przedstawiane dane, zatem przestudiuj drobiazgowo polecany serwis www (https://www.multibed.pl/), który ma wiele wartych zapamiętania informacji, to podobna tematyka jak w tym artykule.

Terytoria miast nieustannie powiększają się o sąsiadujące z nimi obszary, które są szczególnie cenne dla deweloperów. W ten sposób budowane są ogromne kompleksy podmiejskich osiedli, możliwych do zasiedlenia przez młodych ludzi.