Schody z drewna to świetna sposobność wyboru z szeregu rodzai drzew

Schody drewniane
Drewniane schodki w domu bądź na zewnątrz zawsze są eleganckie oraz aranżują ciepły nastrój mieszkania. Ogromny wybór drewna, które jest możliwość zastosować na ukończenie cudownych schodków to nader istotny detal dla osoby, jaka zajmuje się projektowaniem mieszkań. Posiadamy drewno egzotyczne oraz krajowe, jakie mamy możliwość wykorzystać na realizacje schodów.

Schody drewniane
Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Schody z drewna egzotycznego to znakomita aranżacja budynku z mocnego oraz solidnego drewna. Na polskim rynku posiadamy kilka odmian drewna egzotycznego, jakie jest możliwość użyć do utworzenia schodków . Amazaque to odmiana drzewa rosnącego na Wybrzeżu Kości Słoniowej. To piękne, mocne oraz wytrwałe drewno o barwach żółtych, jakie przechodzą w ciemny brąz oraz pręgi w barwach szarości oraz czerni. Kolejnym mocnym drewnem egzotycznym jest Teak, jaki znakomicie przeznacza się podobnie jak na zewnątrz jako schody do domu jak i w środku.

Rewelacyjne właściwości jaki ma ta odmiana drewna to imponująca struktura oraz duża zawartość naturalnych olejków i kwasu krzemowego, co dokładnie zabezpiecza drzewo. Wyjątkowo odporne na wodę i odporne na zużycia, przetarcia czy też odmianę koloru to wspaniały budulec na schody drewniane. schody (zobacz www.domanski.com.pl/blog/schody-drewniane-jesionowe) schody (zobacz www.domanski.com.pl/blog/schody-drewna-egzotycznego) schody (zobacz http://domanski.com.pl/realizacje.html)

Schody z drewna egzotycznego posiadamy z szeregu mocnych gatunków drzew np także z Sapeli drzewa, z jakiego wykonuje się stylowe schody, parkiety, a też instrumenty muzyczne . Drewno Doussie dzięki strukturze oddycha, co zapewnia bajeczne warunki mikroklimatyczne w domu.

Schody drewniane z Jesiona to fantastyczny wybór estetyki oraz dekoracji każdego mieszkania. Schody jesionowe znamionują się niezwykłymi własnościami, ponieważ są wytrwałe na ścieranie, mocne i wytrzymałe, a również jest sposobność prostej obróbki czy lakierowania. Jesion ozdobi swą złotawą barwą wszelkie pomieszczenie. Schody jesionowe dzięki łatwej obróbce są ukochanym budulcem dla stolarzy, jacy prędko wykonują zlecenia z tą odmianą drewna.