Rynek budowy mieszkań w Rzeszowie- jak może funkcjonować w bieżącym roku?

Od stycznia tego roku podwyższyła się minimalna wartość wkładu własnego dla ludzi korzystających z pożyczek hipotecznych. Pomyślne stopy procentowe i trwałe koszty mieszkań powodują że zaciekawienie kupnem mieszkań (Rzeszów) zupełnie nie maleje. Wartości mieszkań w Polsce trzymają się na zbliżonym pułapie już od kilku miesięcy.

Zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym, dużą rolę grają inwestorzy, którzy finansują zakup mieszkania ze środków własnych. Nadal natomiast najistotniejszą grupę tworzą nabywcy posiłkujący się kredytami hipotecznymi. Atrakcyjne ceny nieruchomości, także całkiem duża propozycja mieszkań musi przełożyć się na stopniowe wzmacnianie zainteresowania. Coraz więcej nieruchomości z rynku początkowego jest przekazywana razem z rachunkiem powierniczym. Jest to podejście, które ochrania środki nabywcy i powoduje, że nowe cieszą się coraz większym popytem. Wraz ze podniesieniem sumy wkładu swojego rośnie popularność kredytów konsumenckich. Dla wielu inwestorów jest to wyjście do prędkiego zebrania potrzebnej sumy udziału osobistego.

Mieszkania Rzeszów cały czas znajdują swoich nabywców. Wiąże się to z dopasowaniem propozycji rynkowej do potrzeb odbiorców. W miejsce ogromnych mieszkań stawia się dziś sporo więcej mieszkań dwu i trzypokojowych, na które stać przeciętną polską rodzinę.

Mieszkania Nasz Gaj Rzeszów

Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele ludzi decyduje się też na zakupienie mieszkania pod najem.

Niniejszy artykuł jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, przejrzyj również pokrewne wątki, które mają dane na przedstawiany temat.

Taka inwestycja jest więcej opłacalna niż lokata bankowa. Należy jednakże mieć na uwadze, że nabycie lokum pod najem to długoterminowa lokata. Stosunki pomiędzy kosztami spłaty zadłużenia, a wartością najmu mogą się ciągle zmieniać.

Największe zaciekawienie budzi zakup mieszkania na wczesnym etapie budowy. Do tej pory najpopularniejsze były mieszkania istniejące, albo będące w finalnej fazie budowania. Przyszły właściciel jest w stanie mieć oddziaływanie na projekt swojego mieszkania, posiada również większe możliwości doboru najkorzystniejszej oferty i okres na zebranie należytej kwoty. Ma na to wpływ również nowa regulacja deweloperska, jaka zabezpiecza interesy inwestora.