Różnorodne projekty domów

Budowa domu
Nowe regulacje, kryzys na rynku nieruchomości wymaga od deweloperów poszukiwania nowych ekonomicznych rozwiązań. Już nie tylko zniżają koszty, które w stosunku do początkowych potrafią różnić się nawet o 15% na metrze kwadratowym, ale również ścigają się oni w zaspokojeniu gustów użytkowników.

Budowa domu
Autor: Freddy

Ludzie sukcesywnie wycofują się z nabywania lokali w wielopiętrowych blokach, gdzie na ogromnych osiedlach brakuje indywidualności i preferują budowane za miastem domy. Najczęściej jest to droższa inwestycja, ale jej zalety są wartościowe: od posiadania ogródka, w którym można często zrobić przyjęcie, po własny garaż lub też miejsce – tu zwłaszcza uśmiech w kierunku pań – na ogromną szafę na obrania albo i specjalne pomieszczenie, w którym mężczyźni mogą zaprosić kolegów i z dala od swych piękniejszych połówek obejrzeć mecz.

Coraz częściej tworzone są nowoczesne domy, o powierzchni ponad 100 m2 dedykowane bogatszej części społeczeństwa.
Ich asortyment jest rzeczywiście atrakcyjny i każdy, kto chce mieć własne cztery kąty potrafi dziś na rynku znaleźć coś dla siebie: od funkcjonalnych domów jedno lub wielorodzinnych, przez wielopiętrowe domy ze strychem, po awangardowe modele tworzone na zamówienie. Wystarczy mieć plan i pojechać z nim do biura nieruchomości lub też kupić od razu certyfikowany i odpowiadający naszym wymaganiom projekt.

dom nad wodą
Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Dla tych, którzy cenią sobie fantazyjne kompozycje, jedyną w swoim rodzaju zabudowę, nowoczesną aranżację, można polecić domy parterowe: kompozycję tradycyjnych materiałów budowlanych z niezwykłym wyglądem. Architekci jak i sprzedawcy coraz bardziej stawiają przed sobą tego typu problemy. Wykonanie takich koncepcji wymaga nie tylko wprawy i wyspecjalizowanych umiejętności, ale przede wszystkim umiejętności połączenia pomysłowości ze stroną użytkową takiego przedsięwzięcia. Wielką mocną stroną tego typu rozwiązań staje się optymalna przestrzeń użytkowa domu jak i możliwość przeszklenia go w całości oknami, co powoduje, że wnętrza są nasłonecznione. Większa ilość elementów szklanych poza tym sprawia, iż wnętrze naszego mieszkania wydaje się bardzo nowoczesne (tu fajne pomysły na tego typu aranżację –
Otrzymane skutki często prześcigają najskrytsze marzenia, stąd też być może warto wydać troszkę pieniędzy i poświęcić czasu, aby otrzymać nowoczesny parterowy dom ze swoich snów.