Tag Archive: rośliny

rośliny

Jakim sposobem stosownie zaaranżować ogród?

Porządnie urządzony ogród to bez wątpienia marzenie dużej części naszego społeczeństwa. Każdy z nas bowiem lubi spędzać swój nie zajęty czas w cieniu pięknych roślin, ciesząc się przy tym słoneczną pogodą. Laba na świeżym powietrzu bowiem jest jedną z w najwyższym stopniu intrygujących form spędzania swojego czasu, w dodatku kiedy możemy to zrobić w otoczeniu własnego domu. Niemniej tymczasem dobre rozstawienie ogrodu nie jest zadaniem banalnym.

Świeży oddech wiosny w nowym mieszkaniu. Nim zdecydujesz sprawdź nasze rady

Przebiśniegi to rośliny, które po długich, zaśnieżonych miesiącach pierwsze kwitną i wzbudzają w nas szczególne odczucia. Mimo panującego za oknem zimna, śmiało przebijają się przez zalegające resztki białego puchu. Widok wschodzących roślin wzbudza nadzieję, że po srogiej i śnieżnej zimie, nadejdzie upragniona i długo wyczekiwana wiosna. O ile właściciele domów z ogrodem mogą się radować wiosennymi kwiatami we własnym ogrodzie, tak w ciasnym organizmie miejskim balkon, taras czy loggia jest często jedynym miejscem, gdzie mogą uprawiać kwiaty.

Jakie nawozy może wybrać zapracowany ogrodnik?

Aktualnie mnóstwo ludzi nie może narzekać na zbyt dużą ilość wolnego czasu. Znaczna grupa z nas dzień w dzień niemalże gna, aby wyrobić się z wszystkimi zobowiązaniami w ustalonym czasie. Niestety w sporej ilości przypadków, wypełnianie wszelkiego typu obowiązków powiązanych z naszą pracą, powoduje zaniedbania w innych sferach naszego życia.