Przy aranżowaniu łazienki i kuchni, z reguły szukamy akcentów, które spowodują, że pomieszczenie będzie nietuzinkowe

Rozwiązanie z tradycyjnymi kafelkami powoli odchodzą w zapomnienie. W obecnych czasach Polacy stawiają na niestandardowe pomysły.
Dawniej kuchnię oraz łazienkę wykańczało się płytkami.

Pokój dziecka, naklejki kosmos

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Obecnie powoli odchodzi się od tej nudnej tendencji. Coraz częściej w obydwóch pomieszczeniach na pierwszy plan wysuwają się inne tworzywa. Nierzadko jest to dla przykładu kamień lub szkło. Nawet drewno poczuło się komfortowo w wilgotnych pomieszczeniach. Musi być po prostu odpowiednio zabezpieczone. Jest zatem pytanie, czy ludzie już całkiem odeszli od płytek? Rzecz jasna, że nie. Tylko ich wygląd oraz zastosowanie mocno się zmieniły. W dzisiejszych czasach kładzie się przykładowo neutralne Kolorystycznie kafelki w pomieszczeniu i wybiera konkretny fragment ściany, który mamy zamiar wyeksponować. Tam przykleja się dekory. Są to kafelki o intensywnym odcieniu i wzorze, które powinny przyciągnąć uwagę. Niezwykle modne są przykładowo niebieskie dekory, które przypominają wyglądem płytki, które co chwilę można dostrzec na lizbońskich budynkach.

Jeżeli zafascynował Cię ten temat, poznaj dodatkowo inne nasze serwisy www (https://www.textura.net.pl/), ponieważ prezentują one zbliżony temat, zatem z pewnością Cię zafascynują.

Możliwości jest jednak o wiele więcej. Mogą być to śliczne kwiaty lub geometryczne wzory. Dostępność odcieni również zwala z nóg. Zatem każdy wyszuka coś dla siebie. Kafelki dekoracyjne mają również różny kształt. Mogą być to malutkie kwadraciki naniesione na siatkę.

Często spotykane są również długie płytki, które przypominają listwy. Niektórzy wybierają nawet sześciany. Przez to, że dekory posiadają mocne barwy, raczej nie kładzie się ich na całej powierzchni.