Przeprowadzka – sprawdź poradnik

Przeprowadzka kojarzy Ci się ze stresem, wyczerpaniem i chaosem? Niepotrzebnie. Przeprowadzka nie musi być stresująca o ile zabierzemy się do niej z głową. Poniżej parę wskazówek jak zorganizować przeprowadzkę w sposób najmniej kłopotliwy. Przeprowadzkę można urządzić na własną rękę albo z pomocą jednostki przeprowadzkowej.

Od czego rozpocząć? Trzeba oszacować, ile przedmiotów mamy do zabrania ze sobą. Ile jak też jakie są to meble, jak wiele albumów bądź książek (w przeliczeniu na kartony). Dane te będą ważne nie tylko przy ładowaniu, ale także przy wycenie przeprowadzki. Przy okazji warto zrobić porządki ze swymi rzeczami oraz podjąć decyzję, które z nich należałoby wyrzucić, a jakie zabrać.

firma przeprowadzkowa

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli korzystamy z firmy przeprowadzkowej wszystkie te informacje będą ważne po to, aby móc wybrać słuszny pojazd jak też liczbę osób do pomocy. Może się zdarzyć, iż pobieżnie podany czy zmieniany w ostatniej chwili spis przedmiotów spowoduje ogromne nieprzyjemności, dodatkowe koszty, a przede wszystkim niepotrzebny stres – bo samochód okaże się za mały, bo przybędzie zbyt mało ludzi do pomocy przy noszeniu ciężkich mebli, itd.

Skompletuj komplet kartonów i worków foliowych czy skorzystaj z tych doniesionych przez firmę przeprowadzkową. Dziś wiele przedsiębiorstw ma to w swojej ofercie. Wszystko co się da, warto zapakować w pudła, bo w dużej mierze ułatwia to nie tylko poukładanie przedmiotów, ale również sam transport. Książki jak też płyty trzeba pakować z umiarem. Nadmiernie ciężki karton może pęknąć. Sprzęt elektroniczny i szkło, np. naczynia trzeba do tego ochronić folią bąbelkową. (ciąg dalszy tego materiału: vincent.pl/)Karton z takimi rzeczami musimy też dodatkowo oznakować, na przykład „Uwaga szkło!” bądź „Delikatne!”. Osobno opakuj szkło, porcelanę itp.

Najodpowiedniej owinąć te rzeczy folią bąbelkową lub papierem pakowym. Sprzęt AGD dla przykładu chłodziarka albo zamrażarka powinien być rozmrożony. Ze wszelkich urządzeń tego rodzaju koniecznie musimy wyjąć elementy ruchome: kratki, półeczki.

Jeżeli naprawdę masz zamiar dokładniej zgłębić takie zagadnienie, kliknij ponadto tu i zdobądź cenne informacje (http://www.sklep.dobroplast.pl/kontakt/). Ono niewątpliwie okaże się dla Ciebie pomocne.

Sprzęt można dodatkowo zabezpieczyć folią. Rośliny najodpowiedniej przewozić w specjalnie znakowanych kartonach z otworami w taki sposób, ażeby kwiaty miały czym oddychać. Dzięki oznaczeniu firma od przenosin zachowa dodatkowe środki ostrożności. Jeśli chodzi o przeprowadzki we Wrocławiu ceny ich kształtuje stawka godzinowa, na przykład ok. 85 zł/h. Przy stawce kilometrowej z reguły jest to blisko 1,5 zł/km.