Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją budynku trzeba poznać kilka ważnych faktów

Zrobienie elewacji budynku mieszkalnego wydaje się być raczej istotne. Powinniśmy jednak wybrać najlepszy materiał oraz sposób wykonania.
Najczęściej spotykanym rodzajem elewacji w Polsce wydaje się być tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednakże myli się ten, kto sądzi, że jest tylko jeden typ tynku. Mamy ich przynajmniej kilka. Poza tynkiem można też zrobić elewację z kamienia lub drewna. Jednakże wróćmy do początku. Dobrze położona elewacja to ważna kwestia.

Interesuje Cię zamieszczony w tym serwisie materiał? Kliknij zatem poza tym ten link i zobacz więcej info profesjonalne wizualizacje wnętrz na omawiany temat!

Powinniśmy zatem zatrudnić najlepszych fachowców. Nie należy w tej kwestii oszczędzać. Za nasze sknerstwo przyjdzie nam później zapłacić podwójnie, gdy będziemy musieli po jakimś czasie poprawiać błędy pierwszej ekipy. Zatem od razu weźmy się do zadania, jak należy. Jeżeli postawimy na tynk, to można wybrać dla przykładu akrylowy, mineralny lub silikonowy. Pierwszy jest bardzo elastyczny, ale słabo przepuszcza parę. Wobec tego nie zaleca się go na domy, które były ocieplone wełną mineralną. Drugi jest dość tani. Jednak nie ma predyspozycji do trzymania na dłużej Koloru. Przez to zwykle robi się go w białym lub gołębim odcieniu. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on niezwykle wytrzymały na zabrudzenia, dlatego stosuje się go najczęściej na budynkach, które znajdują się blisko tras szybkiego ruchu lub rejonów przemysłowych.

Miejmy na uwadze to, aby decyzję o wyborze elewacji bardzo skrupulatnie przemyśleć. Są to dość spore sumy i inwestycję takiego typu robi się na bardzo długi czas. Powinniśmy także przemyśleć kwestie pięknego koloru, który będzie pasował do dachu.