Projektowanie domów piętrowych – co trzeba znać w tym temacie

Projektowanie domu
Kiedy rozmyślamy o tym, że postawimy swój dom powinniśmy pomyśleć, czy chcemy posiadać dom parterowy czy może wolelibyśmy piętrowy. Musimy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw względem obu rozwiązań.

Jasne jest, że koszt wybudowania domu piętrowego będzie większy niż tego parterowego, ale skoro stać nas na budowę domu, to może jednak znaleźć trochę pieniędzy i wybudować większy dom. Tak, więc powinniśmy się zastanowić. Jeżeli chodzi o projekty domów piętrowych, to podobnie jak każdy mieszkania (moja strona) trochę one kosztują. Trzeba wyszukać architekta – wolnego strzelca, lub studio projektowe, czyli znaleźć ludzi, którzy dla nas odpowiedni projekt wykonają. Najlepiej wcześniej obejrzeć to, co już posiadają w dorobku architekci, by upewnić się, że tworzą zgodnie z tym, co nam się podoba. A kiedy już znajdziemy właściwą osobę, to będziemy musieli określić to czego oczekujemy względem projektu. A może okaże się, że istnieje już projekt, który będzie nam odpowiadał. Wtedy na pewno wszystko okaże się o wiele tańsze. Na już zrobionym projekcie można zawsze nanieść poprawki. Przez, które (ciąg dalszy tego materiału: Archicom SA – ciekawy serwis)dom będzie dopasowany pod nasze specyficzne oczekiwania. Nawet po naniesieniu poprawek taki projekt będzie tańszy aniżeli gdyby miał być dla nas wykonany projekt od podstaw. Interesujące plany budynków znajdziesz na stronie.

Projekt architektoniczny
Źródło: pixabay
Dom pietrowy

Gdy chodzi o projekty domów piętrowych to są one bardzo zróżnicowane, podobnie jak ludzie, którzy potem w owych domach zamieszkują. Wszystko zależy od ilości osób, które w danym domu będą miały mieszkać. Do tego wziąć pod uwagę również fakt, gdzie owy dom będzie stawiany, w jakim otoczeniu. To wszystko jest niesamowicie ważne. To, w jaki sposób żyją członkowie rodziny też jest niezmiernie ważny. Często projektuje się domy piętrowe gdzie na parter i na piętro prowadzą osobne wejścia. A wszystko po, to by, gdy któreś dziecko zechce zakładać rodzinę miało od razu miejsce dla siebie. To świetne rozwiązanie. Dobrze, więc o tym pomyśleć. Czasem piętro to zwykłe poddasze, które jest stworzone na przykład na sypialnię, łazienkę oraz garderobę. Bo jak już wspominano wszystko zależy od tego czy dom piętrowy powinien być duży, czy mniejszy i od tego jak dużo pieniędzy na projekt i na samą budowę zlecający mogą przeznaczyć.