Produkty ze szkła

Szkło człowiek umie stworzyć już od tysięcy lat. Lecz dopiero od paru stuleci potrafimy wytwarzać estetyczne i przezroczyste szklane kawałki. W średniowieczu jedynie najbogatsi ludzie, tacy jak na przykład książęta, mogli opłacić użycie szła w oknach ich posiadłości.

szkło

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Zazwyczaj w oknach mieszkań znajdowały się zwierzęce błony, które nie dawały za wiele jasności i wyglądały brzydko. Szkła wielobarwne zaczęły się pojawiać w bogatych kościołach jako zapierające dech w piersiach witraże, które miały wprawiać w zachwyt prosty lud. A jak jest dzisiaj? Szkło w przeciętnym domu znajduje się w wielu punktach. Zobaczmy: kabiny prysznicowe, lufciki, lustra, ramy zdjęć, artykuły gospodarstwa domowego…

Wartym uwagi pomysłem na zastosowanie tego wspaniałego surowca są balustrady szklane (przykład: ). Świetnie nadają się na ozdobienie np. tarasu. O ile cenisz sobie swoją spokój i nie chcesz, by obcy ludzie widzieli, co robisz na balkonie, postaw na balustrady szklane z szkła nieprzezroczystego. Taki sposób produkcji balustrady odznacza się wielkimi walorami estetycznymi, o wiele większymi, niż przy zastosowaniu zwyczajnych, betonowych balustrad.

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Dużo fachowców od dekoracji wnętrz proponuje użycie dużej ilości szkła w środku domu. O ile doceniasz styl minimalistyczny, szklane meble w chłodnych barwach są dla ciebie idealnym pomysłem na projekt (dobre domy projekty) domu. Poza tym szkło z sukcesami stosowane jest w najróżniejszych stylach jak minimalistyczny cz modernistyczny. Znajduje sporo zastosowań w różnych pomieszczeniach – np. w małych łazienkach lustra stosowane są do wizualnego zwiększenia powierzchni, podobnie w korytarzach a w salonach czy sypialniach może być zastosowane jako część dodatkowego wystroju. Prawdopodobnie nie każdy kupiłby lustro podwieszane pod sufitem w sypialni, ale już jako część wystroju ścian bocznych spisują się całkiem dobrze. Wspomnijmy też o elementach jak specjalnie dekorowane drzwi szklane czy kabiny i naprawdę robi się sporo możliwości zastosowania szkła przy wystroju.

Łazienka, szkło lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

W sytuacji, gdy szukasz dystrybutorów, którzy oferują szklane (www.creoconcept.pl/) elementy, użyj wyszukiwarki internetowej. Do okienka wyszukiwania wstaw sformułowanie „hurtownia szkła”. Możesz też poszukać dostawców detalicznych, w takiej sytuacji najlepiej napisać od razu towar, który jest ci potrzebny – np. „balustrady szklane miasto” bądź „meble szklane miasto”. Dopisanie nazwy miasta spowoduje, że wyświetlą ci się rezultaty wyszukiwania wyłącznie z twojej okolicy, co mocno ułatwi ci szukanie.

Źródło: szybka.pl