Outsourcing usług księgowych

praca
Kilkanaście lat temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Współcześnie nieraz firmy korzystają z możliwości realizowania księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac pozwala głównie oszczędzić pieniądze firmy.

praca
Autor: KIANO
Źródło: KIANO
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wypływa z ich różnych pozycji na rynku. Dla małych firm posiadanie na stanowisku konkretnego pracownika oraz zapewnienie mu potrzebnych szkoleń wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Zakres pracy w małej firmie też na ogół nie wymaga osoby na pełnym etacie.

Największe jednostki gospodarcze traktują outsourcing jako formę inwestycji z, której oszczędności zaczną czerpać za jakiś czas. Niższe koszty są rezultatem zarówno mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z bardziej niezawodnej pracy firmy specjalistycznej. Na przykład badanie sprawozdań finansowych jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Decydując się na delegowanie niektórych działań firma może skupić swoją energię na głównej działalności, pracownicy firmy zewnętrznej wnoszą zazwyczaj wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest na ogół przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, pracownicy firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), redukuje się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami pomyłek naszych pracowników. Poza wymienionymi zaletami trudno zignorować wady. Utrudniony przepływ informacji, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszej organizacji, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Trudno nie uwzględnić wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przetrawić wszelkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszego przedsiębiorstwa decyzję.

Polecamy Państwu stronę firmy oferującej usługi finansowe – Fss-finanse.plfirmy oferującej usługi finansowe -

Zobacz polecaną ofertę na: Usługi księgowe Fss-finanse.pl w WarszawieUsługi księgowe w Warszawie.