Ostatecznym elementem wykończenia domu na zewnątrz będzie jego ocieplenie i nałożenie elewacji

W Polsce da się zobaczyć jeszcze ogromną ilość domów, które wyglądają na niedokończone — na zewnątrz świecą po prostu pustaki.
Kiedyś o ociepleniu domu i otynkowaniu go decydowała zasobność portfela.

drzwi wewnętrzne pełne

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg

Ze względu na to, że elewacja dawniej nie była tania, to nie każdego było na nią stać. Jeżeli więc stawiamy dom oraz pragniemy, żeby z zewnątrz był tak elegancki, jak w środku, to trzeba otynkowanie uwzględnić w planach. Nie ma innej opcji. Z pewnością będziemy zastanawiać się nad kolorem, który będziemy mieli zamiar położyć na ścianach. I tutaj musimy wziąć pod uwagę kilka spraw. Jeśli na przykład nasz budynek posiada wiele załamań, balkonów i jaskółek, to warto postawić na delikatne kolory. Jeżeli jest jednolitą bryłą o nieskomplikowanych kształtach, to możemy pofolgować sobie z kolorem. Jednakże warto także brać pod uwagę otoczenie. Jeżeli wybudowaliśmy dom w okolicy, gdzie zabudowa wydaje się być gęsta, to warto nie stawiać na coś krzykliwego. właściciele posesji pod lasem także muszą zdawać sobie sprawę z tego, że budynek musi współgrać z Kolorami natury. Następną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest to, aby kolor elewacji pasował do dachu. Fatalnym błędem będzie zakupienie koloru, który będzie się gryzł z kolorem dachówek na naszym własnym dachu! I ostatnia sprawa — odcień musi podobać się nam.

Jeżeli wszyscy wokół mówią, że należy wybrać brudny różowy, a my najnormalniej w świecie nie cierpimy tego koloru, to nie zgódźmy się i już. To ma być przecież nasz dom (usługi remontowe kraków) i przede wszystkim nam powinno się podobać wszystko, co jest w środku oraz na zewnątrz.