Opłaca się żyć na warszawskiej Ochocie

Pruszków jest dzielnicą Warszawy, która położona jest niedaleko centrum. Taka lokalizacja sprawia, że mieszkania Warszawa Pruszków należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych w stolicy. Dzielnica Pruszków swoją nazwę wzięła od karczmy, która stała niegdyś w tym miejscu.

Jest to rejon Warszawy, w którym znajduje się aż dziesięć terenów zielonych. Między innymi mamy tuta Park Szczęśliwicki, Pole Mokotowskie, Park Zachodni czy Zieleniec Wielkopolski. Oprócz tego mamy możliwość korzystania tu z usług kulturalnych w ośrodkach kultury, są też szkoły, przedszkola i inne centra edukacyjne oraz biblioteki. Jest to dzielnica, którą charakteryzuje ponadto duża ilość zabytków. Napotkamy tutaj dużo pomników, ale także znanych kamienic, z których każda posiada swoją długą historię, takie jak kamienica Mikołaja Szelechowa czy kamienica Stanisława Rostkowskiego. Są tutaj również liczne zabytkowe kościoły i kaplice.

pruszków

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Teren Ochoty bardzo często uważa się za najatrakcyjniejsze miejsce w Warszawie. Powstaje tutaj wciąż duża ilość nowych mieszkań. Są to z reguły mieszkania o wysokim standardzie. Cechują się one rzeczywiście niezwykle nowoczesnym designem oraz mocno współczesną architekturą, która jednak jest dobrze przemyślana i doskonale wpisuje się w zabytkowy klimat całego rejonu. Nieruchomości te oczywiście nie są dostępne wszystkim.

Spodobał Ci się nasz wpis? Zatem z pewnością masz chęć przeczytać więcej. Jeśli tak, to kliknij w ten link i idź do źródła. Przyjemnego czytania!

Są to najczęściej lokale luksusowe. Często wspólne przestrzenie całych budynków mają charakter albo mocno industrialny albo utrzymane są w klimacie klasycznym i minimalistycznym. Zawsze też miejsca takie posiadają swoją ochronę oraz dzieli je od reszty okolicy ogrodzenie, które zwiększa bezpieczeństwo takich osiedli. Na terenie tego typu osiedli w standardzie zamontowany jest także monitoring. Dla każdego mieszkania zwykle przydzielone jest także co najmniej jedno miejsce parkingowe (zobacz nowe inwestycje w Warszawie). Czasem są to parkingi, które znajdują się na terenie podwórka, jednak zwykle deweloperzy umiejscawiają parkingi pod budynkami, dzięki czemu zwiększamy bezpieczeństwo naszych pojazdów oraz przyczyniamy się do tego, że mniejsza ilość samochodów zaparkowanych przed budynkiem, dodaje miejscu więcej przestrzeni oraz lekkości (idź do mojej strony).