Odwieczne pragnienie – własny dom z pięknym ogrodem. Jak to osiągnąć? Czy jest na to sposób? Jakie istnieją możliwości?

projetk domu jednorodzinnego
Własny dom i wspaniały, choćby mały, lecz własny ogród, to pragnienie wielu z nas. Problem jednak w tym, że często marzenia nie mają pokrycia w realności. Często więc, jak już naprawdę czujemy, że oto to ten czas, kiedy kupimy dom, poświecimy się, bo będziemy mocniej i intensywniej pracować, by zapłacić kredyt, gdy postanowienie jest już mocne, znów musimy odłożyć plany na bliżej niesprecyzowany czas. A wszystko to przez ceny, jakie mogą wystraszyć nawet najbardziej zdecydowanego na tę inwestycję człowieka. Co w takim momencie zrobić, aby zrealizować swoje marzenia, by kupić dom?

projekt domu
Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiej powiedzieć, żeby odziedziczyć po kimś jakiś teren lub dom idź http://olszewscy.org.pl/odbiory-mieszkan.html. Wiadomo to żart, ale niektórzy dochodzą już do tego typu absurdu, iż w sumie tylko takie przychodzą myśli. Mają już dość i wydaje im się, iż nigdy nie będzie ich stać na taką życiową inwestycję. Na szczęście istnieje ewentualność, by za dosyć atrakcyjną cenę zakupić swój dom (zobacz cięcie betonu). Wiadomym jest, nikt nie może powiedzieć, iż można mieć dom za małe pieniądze, ponieważ tego typu inwestycja zawsze musi kosztować. Niemniej, jest sposób, aby pomniejszyć koszty wybudowania domu.

projekt mojego domu
Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy sposób to kupno ziemi rolnej zamiast budowlanej. To niekiedy lepszy pomysł, a na pewno tańszy niż zakup ziemi budowlanej. Oczywiście nie jest tak wszystko cudownie, bo trzeba taką ziemię odrolnić, a wiążę się to z wieloma formalnościami, tak więc jeśli planujemy zaoszczędzić trzeba poświęcić na to trochę większą ilość czasu. Drugi sposób to kupno domu na zamówienie, z gotowego projektu. To faktycznie najlepsza metoda, aby dużo zaoszczędzić. Oferowane są projekty bardzo atrakcyjne cenowo, od małych domków, przykładowo 60-metrowych, po większe projekty domów jednorodzinnych z garażem czy projekty domów do 100 m2 z garażem.

Oczywiście wszystko jest zależne od zasobności naszego portfela, lecz warto wiedzieć, że korzysta z tej możliwości coraz większa ilość osób. To szczególnie odpowiednie dla ludzi, którzy poszukują gotowego projektu, a jednocześnie nie pragną nie wiadomo, jak ogromnego domu. Jeśli więc złączymy te dwa sposoby: nabycie ziemi rolnej i dom z gotowego projektu, to istnieje spora szansa na dużą oszczędność i spełnienie swoich marzeń.