Odkurzacz centralny w domu czyli w jaki sposób ułatwić sobie domowe porządki.

profesjonalny odkurzacz
Każdy kto ma mieszkanie lub dom wie doskonale, że czyszczenie to jeden z tych mniej lubianych przez domowników zadań. Odkurzanie, wycieranie kurzu, zmywanie, mycie podłogi… Dla wielu z nas sprzątanie to problem, z którym chcielibyśmy sobie poradzić w jak najbardziej dogodny i łatwy sposób.
odkurzacz 2
Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności nowe lokale i domy lub (rozwinięcie tych informacji: sztukaterie elewacyjne producent Abakus) te po remoncie mają tendencję do zostawiania pokaźnej ilości brudu a także pyłu, który odkłada się dosłownie wszędzie, czasami w takich miejscach, że nawet ciężko tam dotrzeć z zwykłymi produktami sprzątającymi. Dodatkowo każdy z nas chciałby sobie jakoś ułatwić cotygodniowy potrzebę czyszczenia. Więc także możemy zdecydować się na normalne odkurzacze, najlepsze mopy, myjki i ścierki ewentualnie możemy zastanowić się nad tym, czy lepszym wyjściem nie byłby odkurzacz centralny.

Lepiej zastanowić się nad nim przy okazji wykańczania nowego domu, lub sporego lokalu, ponieważ odkurzacz ten najlepiej będzie wykorzystany na znacznych metrażach. Montując więc instalacje w naszym nowym domu, podłączając elektrykę, telewizję, C.O. czy instalację wod.-kan., przy okazji możemy też zamontować odkurzacz centralny, by następnie uniknąć niepotrzebnego kucia w tynkach lub przebudowywania podłogi. Co istotne, instalację sprzątającą takiego odkurzacza możemy rozmieścić w całym domu, a nawet wszystkich poziomach. Jakiegokolwiek rodzaju rury ukryte są w ścianach lub w podłodze, dzięki czemu nie musimy dźwigać ze sobą całego sprzętu dołączonego do standardowego odkurzacza – znajdź ofertę odkurzaczy centralnych.

odkurzanie
Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Odkurzacz centralny ma jedną główną jednostkę wyposażoną w nowoczesne filtry, które usuwają zassane powietrze na zewnątrz lokalu. Dzięki temu nie musimy martwić się o ciepłe powietrze w domu czy o brzydki zapach. Dużą zaletą tego systemu jest jego wysoka moc, dzięki czemu usuwa on nie tylko kurz, brud czy piasek, ale pomaga oczyścić mieszkanie z różnego rodzaju drobnoustrojów, np. roztoczy czy alergenów. Ta prozdrowotna zaleta połączona z cichą pracą tego urządzenia pozwala na czyszczenie mieszkania nawet w nocy, a dodatkowo cały proces sprzątania możemy właściwie usunąć z naszego otoczenia, albowiem jedyne, czym będziemy musieli się posługiwać, to końcówki oraz wąż przyczepiony do jednego z gniazdek. Tę zasadniczą część odkurzacza, czyli zbiornik oraz samo urządzenie zasysające, możemy właściwie umiejscowić w którymkolwiek miejscu w naszym domu. Oczywiście lepiej będzie, jeżeli jednostka główna znajdować się będzie gdzieś w garażu, kotłowni czy pomieszczeniu gospodarczym. Pamiętajmy, że używanie zaawansowanego systemu instalacji sprzątania w całym domu pozwoli zaoszczędzić czas, będzie to też zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie dla wszystkich lokatorów.