O jakich kwestiach trzeba pamiętać podczas kupowania okien?

Zawsze przy budowie domu lub mieszkania musimy mieć na uwadze m.in. kwestię okien. W sprzedaży istnieją obecnie drewniane, aluminiowe czy też z tworzyw sztucznych. Najpopularniejsze są naturalnie te ostatnie.

kamienica

Autor: Escadra Publica
Źródło: Escadra Publica

Jest tak przez wzgląd na stosunkowo małą cenę czy też łatwość ich bieżącej pielęgnacji. Są one do nabycia w wielu kolorach i kształtach. Jest to powodem, dla którego można by je znakomicie dopasować do różnorodnych elewacji. Dla przykładu okna z PVC posiadają niezwykle ważne zalety, które już teraz docenia naprawdę wielu kupujących. Charakteryzuje je niezwykle duża solidność, wysoka precyzja wytworzenia, wykorzystanie geometrii wymiarów czy też łatwość konserwowania. Do pozostałych zalet zalicza się dowolność barw, atrakcyjne formaty skrzydeł czy też niska cena. Tego typu walory zapewniają okna, które są wykonane w wysokiej klasy. Kupując plastikowe okna trzeba otrzymać od sprzedawcy tzw. certyfikat zgodności razem ze świadectwem dopuszczenia okien, dopasowania ich albo z aprobatą techniczną. Tego typu dokumenty są przekazywane przez Instytut Techniki Budowlanej. Podczas kupowania okien trzeba brać pod uwagę kilka kwestii.
Jedną z nich jest to, jak dużo komór ma forma. Równie ważna jest budowa okien wykonanych z plastiku. tworzywo PVC powinno być wysokoudarowe. Profile z kolei są wykonywane przy pomocy procedury wytłaczania. Kolejnym elementem, o jakim trzeba pamiętać, jest współczynnik przenikania ciepła „U”. Ujmując zwięźle oznacza on, jaka ilość ciepła wynikającą z różnicy pomiędzy temperaturą na zewnątrz domu a wewnątrz pomieszczeń przenika w trakcie jednej sekundy przez 1 metr kwadratowy.

Im wartość tego współczynnika jest niższa, tym będziemy uzyskiwać mniejsze straty ciepła, zaś okno rolety warszawa bielany będzie posiadało znacznie lepsze parametry izolacyjne. Następną sprawą jest kształt oraz kolor okna.