O czym trzeba pamiętać przy zakupie mieszkania oraz od kogo warto jest je nabyć?

Zakup mieszkania to często najważniejsza decyzja w trakcie całego życia. Droga do kupna własnego lokalu może być długa i kręta, z tego też powodu należy niezwykle precyzyjnie upewnić się, czy taka lokata będzie bezpieczna.

Wszystko jednak zaczyna się od ustalenia swego budżetu oraz ew. zdolności kredytowej.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę i poczytać nowe posty na ów temat? To fantastycznie – wejdź więc na łącze do witryny (http://www.archicom.pl/kawalerki-na-sprzedaz/) i wejdź do ciekawej witryny.

To niezwykle pomoże w wybraniu danego mieszkania. To, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę podczas kupna mieszkania, jest zależne w znacznym stopniu od tego, czy chodzi o lokum z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Jeżeli chcielibyśmy nabyć mieszkanie od developera, to sprawa jest trochę mniej skomplikowana, gdyż mieszkanie naturalnie jest nowe, zatem odchodzą sprawy odnoszące się do zużycia starych materiałów. Warto jednak sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy konkretny deweloper nie posiada długów. Moglibyśmy też skontrolować daną firmę w Urzędzie Skarbowym oraz ZUS. Chodzi o to, aby ustalić, czy konkretny inwestor budowlany nie zalega ze swymi składkami.

sprzedaż mieszkań Szczecin

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast chcemy kupić nieco tańsze mieszkanie z rynku wtórnego, możemy korzystać z anonsów albo nabyć mieszkanie od firmy, która prowadzi skup. Takie mieszkania są najczęściej bądź to w doskonałym stanie technicznym, albo niedługo po przeprowadzeniu prac remontowych. Jeśli interesuje Cię sprzedaż mieszkań Szczecin to miasto, gdzie z pewnością znajdziesz ciekawe propozycje. Ważne jest to, aby mieć w pamięci, aby przed podpisaniem umowy i przed wpłaceniem zadatku albo przedpłaty, zwrócić uwagę na parę rzeczy.

Chodziłoby przede wszystkim o sprawdzenie historii nieruchomości, czyli tego, kto tam mieszkał oraz z jakiego powodu lokal jest oferowany na sprzedaż. Należałoby sprawdzić akt notarialny oraz odpis z księgi wieczystej.