O czym trzeba pamiętać przeprowadzając zabieg ozonowania?

Zabieg ozonowania musi być wykonany z zachowaniem odpowiednich procedur.
Ozonowanie jest złożone z 4 podstawowych etapów. Pierwszy z etapów to przygotowanie pomieszczenia. Trzeba powynosić z niego wszystkie rośliny oraz zwierzęta.

tableau - budowa

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoju należy zabezpieczyć wszystkie kratki wentylacyjne lub szpary w drzwiach. Wynieść trzeba cenne przedmioty tego typu jak obrazy lub odmienne dzieła sztuki. Wartościowy elektroniczny sprzęt trzeba zawinąć w folię. Zabieg ozonowania przeprowadza się w maskach, a czasami w służących specjalnie temu celowi namiotach. Samo ozonowanie ma zbawienny wpływ na ludzi, ale sam związek wdychany być nie może. Ozon to utleniacz, jaki ma wpływ na starzenie się rzeczy w tym domowych urządzeń. Ale właściwie zabezpieczone nie ulegają złemu wpływowi ozonu, ponieważ stężenie jego nie jest aż tak wysokie. Należy pamiętać, że ozon nie działa powierzchniowo. Zatem jeżeli wybierzemy ozonowanie ( zobacz więcej pod ozonowanie samochodu opole domeną) jako sposób walki z grzybem na ścianach, to ozon nie usunie tego grzyba. Wtedy należy dokładnie nasączyć oraz przemyć ściany grzybobójczym środkiem, dopiero później wykonać ozonowanie, żeby zniszczyć zarodniki i aromat pleśni.
rzut - oferta

Autor: Antonio Rubio
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim etapem jest poprawne rozmieszczenie i uruchomienie agregatów ozonu. Jest to czynność dosyć szybka i zajmuje tylko chwilę. Ważne jest, żeby generator nie stał na posadzce, tylko na podwyższeniu. Do tego celu można użyć stołu bądź krzesła. Zabieg ozonowania zajmuje przeważnie od 1,5 do 12 godzin. W wypadku mieszkań jest to zazwyczaj 1,5 h, chociaż może zająć dłużej. Na podstawie wielkości pomieszczenia oraz poziomu zanieczyszczenia, o czasie trwania zabiegu zdecyduje osoba, która przeprowadza ozonowanie. Niezwykle ważne jest, aby nikogo w pomieszczeniu nie było. Trzeba także na bieżąco kontrolować poziom ozonu w powietrzu.

Będzie od tego zależała długość wietrzenia po przeprowadzeniu zabiegu. Samo wietrzenie nie powinno być rozpoczęte przed upływem trzydziestu minut, aby wyprodukowany ozon był w pełni użyty do odkażenia pomieszczenia.