Nowoczesne projekty domów piętrowych i niewielkich domów z poddaszem

dom piętrowy
Domy piętrowe cieszą się dużym zaciekawieniem pośród wielu jednostek, jakie planują się wybudować. Jeżeli interesuje nas duży, rozległy dom, z wieloma pomieszczeniami użytkowymi to dom piętrowy na pewno będzie dla nas doskonały. Domy piętrowe idealnie sprawdzą się w wypadku dużej rodziny z dziećmi czy też w przypadku ludzi, które planują mieć dzieci. Domy piętrowe zachwycają powierzchnią oraz ogromnymi okazjami aranżacyjnymi, a projekty domów piętrowych są ogromnie interesujące i atrakcyjne.

projekt domu
Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa, zajmujące się planowaniem domów, posiadają niezmiernie rozległy asortyment przeróżnych projektów domów piętrowych (zobacz na przykład https://www.archipelag.pl/projekty-domow/pietrowe), w związku z tym bezsprzecznie znajdziemy odpowiedni dla siebie. Możemy zdecydować się na gotowe projekty domów piętrowych bądź także zamówić projekt pojedynczy, definitywnie zgodny z naszymi wyczekiwaniami.

Pożądane byłoby jednak pomnieć o tym, że domy piętrowe pewnie będą kosztować więcej niż domy parterowe, dlatego zanim zdecydujemy się na taki projekt powinniśmy bardzo dobrze rozpatrzyć swój budżet. Jeżeli okaże się, iż nasz budżet nie zezwala nam na budowę domu piętrowego, możemy zdecydować się na większy dom jednopiętrowy lub drobny dom z poddaszem użytkowym. Takie domy również są przestrzenne, jednak cechują się one inną budową i nieco innym projektem. Rozległą popularnością cieszą się szczególnie projekty małych domów z poddaszem.

projekt
Źródło: pixabay

Takie domy są niezmiernie użyteczne i funkcjonalne, bowiem poddasze wolno swobodnie zaaranżować i przeistoczyć w sypialnię, pokój dla dziecka lub inne pomieszczenia. Co więcej poddasze posiada też swój urok, można zrobić z niego istotnie wyjątkowe i klimatyczne miejsce. Bez problemu znajdziemy fascynujące plany domów z poddaszem użytkowym, jakie nas zachwycą. Koszt zbudowania takiego domu też zdoła być sporo mniejszy niż koszt wybudowania dużego domu piętrowego.